Koncerts Jaunauces muižā un foreļu parks

 Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

  7:50 – grupas pulcēšanās pieturas vietā
  8:00 - izbraukšana no Rīgas.

 Ierašanās foreļu parkā "Siguldas". Saimnieks vedīs Jūs ekskursijā. Ekskursantiem būs iespēja apskatīt dīķu kaskādi, kur tiek audzētas foreles, piedalīties foreļu barošanā un baudīt foreļu degustāciju. Būs arī tējas pauze.
 
 Tālāk mēs dosimies uz citu saimniecību - uz trušu fermu "Kļavas". Šajā trušu fermā ir vairāk nekā 100 dažādu krāsu un izmēru šķirņu garaušu.Saimniece jums pastāstīs daudz interesantu lietu par trušu dzīvi, par to sagatavošanu izstādēm, par ēdienu un trušu audzēšanu un vairošanu.

 Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Jaunauces muižas svētkiem!

 Vienīgais tik neskarts vēlīnā klasicisma paraugs Latvijā, kur joprojām ir apskatāma sākotnējā interjera apdare -  ar vienīgo autentisko klasicisma stila kupola gleznojumu ovālajā zālē un lielāko 19. gs. sākumā mūrēto balto podiņu krāšņu kolekciju. Tā par Jaunauces muižu saka izcilais latviešu mākslas vēsturnieks, heraldikas, mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālists Imants Lancmanis. 

 Jaunauces muiža ir izcils nacionālas nozīmes klasicisma ēras arhitektūras piemineklis. To uzcēla grāfs Mēdems 19. gadsimta sākumā. Ir saglabāti oriģinālie logi un durvis, grezna kupolveida zāle ar krāsotiem griestiem, ampira stila krāsnis, blakus muižai ir skaists parks veidots angļu stilā ar neparastu dīķi un kanālu.
 


 Par godu Jaunauces muižas svētkiem notiks klasiskās mūzikas koncerts "Sapnis par balli"!

 Koncertā izskanēs 20. gadsimta sākuma slaveno komponistu mūzika, piedalīsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi, Valsts akadēmiskā kora "Latvija" solisti un Latvijas Radio kora solisti.
 
 Pēc koncerta jums būs ekskursija pa muižu ar vietējo gidu, jūs apmeklēsiet muižas zāles, grāfu istabas un iepazīsieties ar muižas interjera atjaunošanas procesu.

 Svētku laikā, senajā pagrabā darbosies vīna pagrabs, kurā jūs varēsiet baudīt gardus vīnus.
 
 Tālāk dosimies uz seno Reņģes muižu. Tā atrodas Vadakstes upes krastā. Pagalma vienā pusē pie upes bijusi kungu māja un tai pretī - saimniecības ēkas un kalpu māja, veidojot slēgtu pagalmu. Ēkām blakus 1882. gadā uzcelts muižas ūdenstornis. Pašreizējā muižas pils celta 1881.-1882. gadā baroniem fon Nolkeniem. Arhitektoniski tā veidota franču baroka stilā ar neorenesanses stilam raksturīgiem dekoratīviem motīviem. Šobrīd daļēji saglabājusies pils interjera dekoratīvā apdare, kā arī vairākas krāsnis un kamīni. Ceļu uz pili akcentē skaista liepu aleja, bet pie pils, Vadakstes upes krastā, plešas 19.gs. beigās ierīkotais 42,5 ha liels muižas parks ar 35 svešzemju koku un krūmu stādījumiem.
Renģes muižā tiek piedāvāta ekskursija gida pavadībā. 

 Mūsu brauciena beigās būs nelielu pietura pie gleznainā Lielauces ezera, kur jūs varēsiet izbaudīt burvīgās ainavas klausoties ezera ūdeņu trokšņos.

 Vakarā atgriešanās Rīgā.

  Cenas:

  Foreļu parks  "Siguldas" (ekskursija + degustācija) - 3,00 EUR.
  Trušu saimniecība "Kļavas" (ekskursija) - par ziedojumiem.
  Jaunauces muiža (ieejas biļete + koncerts + ekskursija) - 2,00 EUR.
 
  Svarīgi, lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 03-06-2018 8:00
Ceļojuma beigu datums 03-06-2018 21:30
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.