Klasicisma šedevri un ābolu sidrs

7:20 – grupas sapulcēšanās pieturvietā.
7:30 - izbraukšana no Rīgas. Ierašanās un Marinzejas muižas grāfa Josefa Mihaila Borha vasaras pils apmeklējums. Muiža tika uzcelta 19.gadsimta vidū klasicisma stilā. Pats grāfs bija precējies ar A.S. Puškina sievas radinieci un bija iesaistīts liktenīgajā dzejnieka duelī. Ekskursija ar vietējo gidu.
 
Nākamais mūsu maršruta punkts ir Varakļāni. Šeit atrodas viens no izcilākajiem agrīnās klasicisma arhitektūras piemēriem Latvijā – Varakļānu muiža, kurā tagad atrodas muzejs. Lauku māja, kuru uzcēla Sv. Romas impērijas grāfs Michael Johann Borch 1783.-1789. gadā, ir valsts nozīmes piemineklis. Grāfs Mihaels Johans fon der Borhs ir izcila 18. gadsimta personība - Polijas Seima loceklis, ģeologs, mākslas pētnieks, kas personīgi tikās ar slaveno francūzi Voltairu, viņa galvenā mītne bija Varakļānos. Ekskursija pa muzeju ar vietējo gidu, kura laikā jūs apbrīnosiet 18. gs. sienas gleznojumus.
 
Tāpat Varakļānos jūs apmeklēsiet Sv.Viktora kapelu, kuru pirms 200 gadiem ir izveidojis itāļu arhitekts V. Macotti. Kapela ir nacionālas nozīmes piemineklis - tajā atrodas Grāfa Borha dzimtas pārstāvju apbedījumi. Ekskursija, kapelas un apbedījumu apskate ar vietējo gidu.
 
Apstāšanās kafejnīcā kafijas pauzei/ pusdienām.

Pēc tam dosimies uz Pļaviņu priekšpilsētu kur apmeklēsim Gostiņu luterāņu baznīcu.
Šī svētā ēka vēlā  klasicisma stilā tika uzcelta 19.gadsimta pirmajā pusē. Baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ekskursija, apmeklējums un tējas tase ar bulciņu baznīcā.
Noslēdzošais apskates objekts  mūsu programmā ir sidra darītava Mr.Plūme Lielvārdes teritorijā. Mārim un Dacei Plūmēm  ir darba pieredze vislabākajās Austrumeiropas un Francijas filiālēs, un Latvijā profesionāli ražo sidru kopš 2010. gada. Ekskursijas laikā jūs uzzināsiet par ražošanu, par to, kas kopumā ir sidrs un tā produkcija. Degustēsiet 5 šķirnes (sidrs un vīns) un varēsiet iegādāties viesmīlīgas saimniecības produktus.

Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Cenas:
Marinzejas  muiža (ieejas biļete un ekskursija) - 1,00 EUR.
Varakļānu  muiža (ieejas biļete + ekskursija) - 2,00 EUR / skolēni, studenti, pensionāri - 1,50 EUR.
Luterāņu baznīca (ekskursija + tējas tase) - ziedojums 1,00 EUR.
Sidra darītava Mr.Plūme (ekskursija + degustācija) - 5,00 EUR.
 
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 16-03-2019 7:30
Ceļojuma beigu datums 16-03-2019 21:30
Reģistrēts 1
Pieejamās vietas 45
Individuālā cena 32.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.