Maģiska pasaka Pakrojas muižā (08.01.)

Izbraukšana no Rīgas pl. 10:00.
 
Kristiešu svētvietas – Krustu kalna apmeklējums Lietuvā. Dabā tas ir paugurs ar divām virsotnēm plaša lauka vidū, uz kura jau kopš 19. gadsimta milzīgs skaits ticīgo svētceļnieku novietojuši krustus, ar īpašiem lūgumiem vēršoties pie Dieva, ierīkojuši altārus.
 
Brīvais laiks Šauļos. Kā apdzīvota vieta Šauļi sākuši veidoties austrumu rietumu virziena tirdzniecības ceļu krustojumā jau 13. gadsimtā. Savu tirdzniecības centra statusu Šauļi saglabājuši līdz pat mūsu dienām. Jums būs iespēja pastaigāties pa kājāmgājēju ielu, apmeklēt kādu no daudzajām kafejnīcām, konfekšu fabrikas „Rūta” veikaliņu vai arī kādu no tirdzniecības centriem.
 
Pl. 15:00 no Šauļiem izbraucam uz pasaku vietu – Pakrojas muižu. Šeit, netālu no Šauļiem, jau pirms apmēram 6 gadsimtiem izveidojusies saimniecība, bet pašreizējā muižas teritorija pastāv tikai kopš 19. gadsimta. Neilgi pirms tam plaši zemes īpašumi šajā apkārtne apprecoties ar grāfieni Aleksandru Munsteri nonāk barona Vilhelma fon der Roppes īpašumā. Pamazām Pakruojā sāk iekārtot skaistu muižu, kas ļoti atšķiras no pārējām apkārtnē esošajām muižām. Visā muižas 5 hektāru teritorijā jūtama harmonija un stils, kas piemīt gan kungu namam, gan saimniecības ēkām, gan angļu stilā iekārtotajam parkam. Parka galā, pa ceļam uz viesnīcu un traktieri, izbūvēti kalti vārti, kas rotāti heraldiskiem motīviem. Starp citu, šos rotājumus barons nopircis izstādē Rīgā.
 
Šogad muižā norisinās lielākais ziemas festivāls Baltijas valstīs! lūziju, krāsu, mūzikas un maģijas pasaule, vairāki simti ar rokām darinātu lielizmēra zīda skulptūru, izgaismota un skanoša, spēļu un atrakciju parks visai ģimenei, simtiem tūkstošu spuldzīšu skulptūrās, uz zemes un gaisā, ziemassvētku tirdziņš un burvju tēli, jaunākās gaismas un skaņas tehnoloģijas. Tā kā ir Ziemassvētku laiks, tad gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja satikt Santa Klausu, nodot viņam savas vēlmju vēstulītes un par piemiņu nofotografēties kopā. Muižā norisināsies arī Lietuvas amatnieku tirdziņš un būs atvērtas Pakrojas muižas darbnīcas.
 
Brauciena cenā iekļauta sēdvieta autobusā un grupas vadītāja pakalpojumi.
 
Papildus izdevumi:
Ieejas biļete Pakrojas muižā uz laternu festivālu: pieaugušajiem - 15€, bērniem, skolniekiem, studentiem, pensionāriem – 11€, bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas.
Ieejas biļete Pakrojas muižas kungu ēkā ar ekskursiju krievu valodā (apskates ekskursija 1 stunda) – 7€
 
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
 
Lūdzam, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 08-01-2022 10:00
Ceļojuma beigu datums 08-01-2022 23:00
Reģistrēts 44
Pieejamās vietas 2
Individuālā cena 38.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.