Jēkaba hercoga gadatirgus Kuldīgā!

Brīvdienu autobusu ekskursijas ceļojums uz Kuldīgu (hercoga Jēkaba gadatirgus)

 
 
 
 7:50pulcēšanās pieturā.
 8:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
 Ierašanās Padures pašvaldībā. Ar Paduri mēs sāksim savu ceļojumu, jo tajā atrodas vecais arhitektūras objekts, kas ir valsts nozīmes piemineklis - vienīgā trīsstāvu klēts Latvijā, kas ir uzcelta impērijas stilā 18.gadsimtā. Klēts iekšienē atrodas - autentisks interjers un etnogrāfiskā ekspozīcija, kas tiek papildināta līdz šai dienai, un tajā ietilpst vairāk nekā 1700 vēsturisko folkloras un lauku dzīves objektu no Kurzemes reģiona. Ekskursija klētī ar vietējo gidu ekspozīcijas apskatei.
 
 Pēc tam mēs dosimies uz Padures muižu. Patreizējā kungu māja celta pēc 1837.g. vēlā klasicisma jeb ampīra stilā cēlis skotu muižnieks un tirgotājs Džons Balfūrs. Tajā ir gan sākotnējās greznās ieejas durvis, koka kāpnes, krāsnis. Pilī atradies lifts, ar kuru no pagrabstāva produkti nogādāti virtuvē. Augšstāvā un ēdamzālē ir saglabājušies iebūvēti skapji. Ēdamistabas krāsnī ir ierītis, lai barona kafija vienmēr silta.Muiža ir unikāla ar to, ka 99% no visa ir oriģināls - gan durvis, gan logi, gan grīdas un astoņas klasicisma krāsnis. Ekskursija vietējā gida pavadībā.

hercoga Jēkaba gadatirgus Turpmāk pēc programmas apmeklēsim Kurzemes centru - Kuldīgu, jo tieši šeit notiek 10. ikgadējais tirgus - hercoga Jēkaba gadatirgus!! Mēs ieradīsimies uz gadatirgus atklāšanu, kas sāksies pēc simboliska lielgabala šāviena no īsta lielgabala, kas ir saglabājies no Kurzemes hercogistes laikiem. Tas pirmo reizi notika 2010. gadā, kad tika atzīmēta slavenā Kurzemes hercoga 400-ā dzimšanas diena, hercogs ir dzimis rudenī (28.10.1610 - 31.12.1681.), par godu hercogam Jēkabam oktobrī tika nolemts rīkot ikgadēju gadatirgu. Gadatirgus ir īpašs - saskaņā ar Kuldīgas brīvdienu nosacījumiem gadatirgus dalībnieki saņem tikai ekskluzīvas preces, ēdienus un produktus, kurus viņi nevar nopirkt parastos veikalos !!! Tajā būs arī Kuldīgas pilsētas domes telts, kurā pati mēra kundze aicinās viesus nogaršot vietējās delikateses - vīnus, konditorejas izstrādājumus, reģionālos produktus un daudz ko citu.

Gadatirgus apmeklējums un brīvais laiks Kuldīgā.

 Tiem kas vēlēsies būs ekskursija ar kājām pa Kuldīgu.

 Kuldīga - viena no skaistākajām un romantiskajām Baltijas pilsētām. Kuldīgā - hercoga Jēkaba dzimtajā pilsētā ir daudz brīnišķīgu atpūtas vietu- vecpilsētas romantiskās ielas, vecās baznīcas, muzeji un galerijas, gleznainā Ventas upe un visplašākais ūdenskritums Baltijā - Ventas Rumba un Latvijas augstākais ūdenskritums - Alekšupīte, veikali un kafejnīcas un, protams, gadatirgus,gadatirgus,gadatirgus!!!

Pēc atpūtas, garšīgu ēdienu baudīšanas un lieliskiem pirkumiem mēs turpināsim savu ceļojumu un tālāk mūsu programmā ūdenskritumi - uz Ivandes upes Rendas pilsētā un Abavas Rumba.

 

 

 Ceļojuma beigās Kabiles luterāņu baznīcas apmeklējums. Kabiles luterāņu baznīca uzcelta no 1904. līdz 1907. gadam pēc arhitekta V. Neimaņa projekta, izmantojot iepriekšējās, 1652. gadā celtās baznīcas mūrus. Baznīcas iekārta 20. gadsimta sākuma, altārglezna "Kristus", 1938. gads , gleznojis J. R. Tilbergs, kristījamā trauka pamatne no 1652. gada - vecākā Latvijā. Ekskursija ar vietējo gidu.

   Vakarā atgriežamies Rīgā.

    Cenā ietilpst:
  brauciens tūristu klases autobusā;
  grupas vadītāja pakalpojumi;

     Papildus izdevumi:
 Padure muižas klēts (ekskursija + ieejas biļete): pieaugušiem - 2.50 ; / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1.25 €; / invalīdiem - bezmaksas.
 Ekskursija Padures muižā vietēja gida pavadība: 2.00 €;
 Abavas rumba: 1.00 €;

 Kabiles luterāņu baznīca: par ziedojumiem;

 Ekskursija ar kājām pa Kuldīgu: 2.00 €.

 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 05-10-2019 8:00
Ceļojuma beigu datums 05-10-2019 21:30
Reģistrēts 2
Pieejamās vietas 44
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.