Durbes pils un Kuzņecova porcelāns!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

    Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
    8:25 – pulcēšanās pieturā.

    8:30 – izbraukšana no Rīgas.

   Šīsdienas ceļojumu sākam ar Kupskalna dabas taku, kas atrodas starp Lapmežciemu un Bigauņciemu – tā ir īsa, patīkama, viegla un tā pavisam ērti aizvedīs mūs līdz pat jūras krastam. Taka ved gar Silupes krastiem un meža kāpām, un noslēgumā mēs nonāksim pie Lapmežciema vecā koka mola. Būs brīnišķīgi sākt ceļojuma dienu ar vieglu rīta pastaigu, vai ne?

   Svaigs gaiss fascinē ceļotājus, tādēļ turpinājumā dosimies uz Kaņiera ezeru, kur dosimies pastaigā pa niedru dabas taku. Ezera krastā izvietojies skatu tornis, no kura virsotnes paveras brīnišķīgs skats uz Kaņiera ezeru. Pats ezers ir lagūnas tipa ezers, tajā ir 14 salas un tas ietilpst Ķemeru nacionālā parka teritorijā. Vietām taka ved pāri uz ūdens izvietotiem pontoniem, kas to padara vēl interesantāku, jo tā nedaudz šūpojas, tādejādi pastaiga kļūst vēl patīkamāka un romantiskāka.

   Bet nu mūsu ceļš ved uz piejūras Apšuciemu. Kas mūs interesē šajā zvejnieku ciematā? Zvejniekus šeit var satikt reti, vairāk atpūtniekus. Komerciālā zveja jau sen vairs netiek veikta. Realizācijai un pārstrādei zivis te vairs nezvejo. Bet, tik un tā, senatnes un jūras piedzīvojumu elpa te saglabājusies! Par zvejnieku sendienām mēs ar jums arī parunāsim un palīdzēs mums tajā Zvejas un jūras kultūras mantojuma centrs, kurš iekārtojies vecajā, vairs nestrādājošajā, Apšuciema skolas ēkā. Bet senos laikos, tā bija Latvijā vistuvāk jūras krastam esošā skola, un skolnieki, sēžot stundās savos solos, pa logu varēja vērot jūras viļņošanos

 

   Mūsdienās Apšuciemā dzīvo ne tikai cilvēki, kuri saistīti ar jūru – radošu cilvēku arī tagad netrūkst! Mēs ar jums apmeklēsim keramikas salonu – darbnīcu "Grašu māja". Vīziju par keramikas darbnīcu tās īpašnieks ilgi lolojis, kamēr beidzot tā realizēta kā radošā telpa. Šeit realizējas meistara Ivara Graša  radošās ieceres un top tā sauktās melnās vai svēpētās keramikas darinājumi, kas savu rūdījumu iegūst atklātas uguns ceplī. Tā ir radīšanas telpa un tagadnes realitāte, kurā saplūst pagātne caur senajām podniecības tradīcijām un nākotne ar jaunām idejām. Dabas tuvums ar tās ritmiem un šeit valdošais miers iedvesmo, ļauj ieklausīties sevī un veidot dzīvus mākslas darbus. Darbnīcas apmeklējums ar iespēju iegādāties darbus.

   Un nu pienācis pusdienu laiks… Tā kā daļa mūsu šīsdienas ceļojuma sastāv no jūras romantikas, tad mēs no tās nešķirsimies arī gastronomiskajos momentos, tādēļ Ragaciemā, restorānā "Bermudas" (saskaņā ar jūsu vēlmēm) tiks piedāvāts īpašs ēdiens "zivju soļanka "Bermudas"" (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). 

   Mūsu ceļojuma otrajā daļā paviesosimies Durbes pilī, kur šobrīd skatāma izstāde "Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā". Durbes pils Tukumā ir viena no interesantākajām Kurzemes pilīm klasicisma stilā. Tā būvēta tālajā 1671. gadā un laika gaitā vairākkārtīgi pārbūvēta. Tagadējo izskatu pils ieguvusi 1820. gadā saskaņā ar arhitekta Johana Georga Adama Berlica projektu. Šeit mūs gaida tikšanās ar izciliem seniem porcelāna paraugiem! Eksponēti porcelāna un fajansa priekšmeti, kas darināti Kuzņecova fabrikās Krievijā un Latvijā laika periodā no 19. gadsimta otrās puses līdz Otrajam pasaules karam. Izstādes pamatu veido mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcija, kā arī kuplina Tukuma muzeja un Saldus Jaņa Rozentāla vēstures – mākslas muzeja kolekcijas. Mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcija ir plašākā privātā mākslas kolekcija Latvijā, tā aptver laika posmu no 18. gadsimta līdz pat mūsu dienām. Viņu kolekcijas Kuzņecova fabrikās darinātie priekšmeti plašākai publikai tiek izstādīti pirmo reizi. Ekskursija pilī vietējā gida pavadībā.


   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

   Iespējamie papildizdevumi (saskaņā ar jūsu vēlmēm):
Keramikas salons-darbnīca "Grašu māja" (ieejas biļete + ekskursija): 3.00 €;
Durbes pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 3.50 €;  / skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem uzrādot apliecību 2.50 €;
Zvejas un jūras kultūras mantojuma centrs (apmeklējums + ekskursija): par ziedojumiem;
Pusdienas zivju restorānā "Bermudas" (īpašā "Zivju soļanka "Bermudas""): 6.40 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

 

    Papildus informacija:

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 01-05-2021 8:30
Ceļojuma beigu datums 01-05-2021 19:30
Cancel Before Date 22-11-2020 8:30
Reģistrēts 19
Pieejamās vietas 11
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.