Pasakainā Cesvaine un Kalsnavas burvība

Pasakainā Cesvaine un Kalsnavas burvība

 

 

 

 

 

Brīvdienu ceļojums ar autobusu pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

7:20 pulcējamies pie Aspazijas bulvāra 5

7:30 izbraucam no Rīgas

   Pirmā viesošanās šodien mums būs Kalsnavas arborētumā, kas nav nedz parks, nedz arī dārzs – drīzāk krāšņi ziedošs Latvijas valsts mežu zaļais pagalms, kurā sapulcēti vairāk nekā 300 dažādu sugu un šķirņušķirņu dabas retumi no visas pasaules. Kalsnavas arborētums tiek dēvēts arī par trešo botānisko dārzu Latvijā, tas apbur apmeklētājus ar savu šarmu un izsmalcināto kolekciju. Tā ir koku pasaule, kurā koku personībām ļauts spīdēt, atklājot savu tik dažādo dabu. Arborētumā iespējams iepazīt tūkstoš dažādu koku un citu retumu paraugus, kuri spēj plaukt un pārsteigt ikvienā gadalaikā. Apmeklētājus gaida burvju lazdas, tulpjukoki, parūkkoki, čūskegles un vēl daudzi brīnumi – koku, krūmu, liānu, kā arī ziedu iespaidīgā kolekcija, kura tiek papildināta katru gadu! Skaisto dārzu var skatīt arī no augšas, pakāpjoties 25 metrus augstajā koka skatu tornī, no kura paveras neatkārtojama panorāma. Ekskursija arborētumā vietējā gida vadībā.

   Turpinājumā mūsu ceļš vedīs Cesvaines virzienā. Bet pa ceļam piestāsim Apiņu kaltē, lai paviesotos pie īstās latvju saimnieces Antras Gotlaufas, kura nodarbojas ar Vidzemes kulinārā mantojuma saglabāšanu. Un, ja jau kulinārais mantojums, tad arī mēs iepazīsimies ar vietējām tradīcijām un ieturēsim pusdienas vidzemnieku stilā. Saimniece mūs cienās ar sātīgo Vidzemes koču, bet desertā piedāvās biezpiena krēmu ar ogu mērci (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Pēc Vidzemnieku pusdienām būsim spēka pilni turpināt mūsu ceļojumu!

   Viesošanos Cesvainē sāksim ar Vinetas Meisteres gleznu galerijas apmeklējumu. Tā ir īpaša galerija, tāpat kā tās radītāja, jo gleznas darinātas krustdūriena izšūšanas tehnikā! Izšuvumi kaligrāfijas līmenī - tūkstošiem krustdūrienu, milimetru precizitāte, desmitiem krāsu toņu vienā darbā! Fantastiska un bezgala smalki darbi par visdažādākajām tēmā – sākot ar ziedu kompozīcijām, ainavām, līdz pat fotogrāfijām un slavenu klasiķu gleznu reprodukcijām.

     Ar galeriju mūs iepazīstinās, un par savu sirdsdarbu un dzīvesprieku stāstīs Meisteres kundze.

 

   Bet pašā Cesvaines centrā, romantiska parka ieskauta, kā no pasakas izkāpusi, slejas pelēkos laukakmeņos un sarkanā ķieģelī celtā Cesvaines pils. 19. gadsimta nogalē pēc Ādolfa fon Vulfa pasūtījuma būvētā romantiskā pils tiek uzskatīta par eklektisma laika šedevru Latvijā, kurā apvienotas arhitektūras, tēlniecības, metālmākslas un glezniecības pērles. Kopš 1919. gada pilī atradās skola, bet 2002. gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. Atjaunošanas un remonta darbi gan jumtam, gan fasādēm, gan interjeriem ar vēsturiski nozīmīgajiem kamīniem veikti soli pa solim vairāku gadu garumā, un beidzot šogad pils no jauna vērusi savas durvis apmeklētājiem! Kā jau ierasts, ap muižas kungu māju izveidots parks kuru šķērso straujā Sūla. Turpat arī 15 metrus augstais Cesvaines senais pilskalns ar baronu kapliču. Cesvaines muižas kompleksā līdz mūsdienām saglabājušās un apskatāmas trīs klētis, mežkunga māja, kavalieru māja, daļa siltumnīcu, alus brūzis, smēde.

   Ar pils kompleksa un parka vēsturi, leģendām un svaigākajām aktualitātēm iepazīsimies ekskursijas laikā vietējā gida vadībā.

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

Viena sēdvieta tūristu klases autobusā;

Grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildizdevumi:

Kalsnavas arborētums: ieeja + ekskursija arborētuma darbinieka vadībā: pieaugušajiem 7,00 Eur, skolēniem 4,00 Eur, studentiem pensionāriem 5,00 Eur.

Cesvaines pils: ieeja + ekskursija pils gida vadībā: pieaugušajiem 7,00 Eur, skolēniem, studentiem, pensionāriem 5,00 Eur.

Vinetas Meisteres gleznu galerija: ieeja + saimnieces stāstījums 2,00 EUR/ pers.

Pusdienas Apiņu kaltē: Vidzemes koča + biezpiena krēms ar ogu mērci 7,00 Eur/pers.

Ekskursija latviešu valodā.

Grupas vadītāja Inga.

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 28-08-2022 7:30
Ceļojuma beigu datums 28-08-2022 20:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.