Ziemassvētkos pie zviedru Ziemassvētku vecīša

Ziemassvētkos pie zviedru Ziemassvētku vecīša

Ziemassvētku ceļojums ar autobusu un prāmi uz Zviedriju, izbraukšana no Rīgas

 

 

 

 

 

1. diena, 20. decembris
18:20 - pulcēšanās pieturvietā.
18:30 - izbraukšana no Rīgas.

Dodamies uz Ventspili, lai sēstos prāmī «Stena Baltica», kurš mūs pārcels pāri Baltijas jūrai uz Zviedrijas krastu.

Nakts uz prāmja četrvietīgās kajītēs.

2. diena, 21. decembris

Brokastis uz prāmja.

7:30 no rīta ierodamies Nīnashamnas ostā. Sēžamies mūsu autobusā un sākam ceļu pie Zviedijas Santa Klausa — Tomte uz Tomtelandi. Pa ceļam mums jābrauc caur Zviedrijas galvaspilsētu - Stokholmu, kura būs posusies Ziemassvētkiem. Lai arī mēs sajustu Ziemassvētku noskaņojumu, piestāsim praktiski gandrīz pilsētas centrā - Djūgordenas (Djurgården) salā, kur izvietojušies Zviedrijas vispopulārākie muzeji, kādēļ salu arī mēdz dēvēt par Stokholmas muzeju salu.

 

Iesakām Jums apmeklēt pasaulē pirmo vissenāko brīvdabas muzeju – Skansenu (Skansen), jo šeit jau vairāk nekā 100 gadus, katru gadu uz Ziemassvētkiem blakus pamatekspozīcijai atveras Zviedrijas vislielākais Ziemassvētku tirdziņš - Skansens Julmarknad! Plašā muzeja teritorija ir ļoti mājīga un daudzveidīga. Starp vairāk nekā 150 dažādu laikmetu būvēm un muižu ēkām Ziemassvētku laikā atvērti veikaliņi un kioski, kuri piedāvā tradicionālos zviedru sierus un desiņas, kūpinātu tītaru, garšvielas, mājražotāju tradicionālās zviedru sinepes, svaigi ceptu maizi un kūciņas, ievārījumus un konfitjūrus, medu, marcipānu, saldumus, rokdarbus, Ziemassvētku rotaslietas, izšuvumi, adīti dūraiņi un cepures un daudz ko citu interesantu. Mājās ir silts, un ir daudz ko redzēt: apmeklēt maizes ceptuvi, stikla pūšanas darbnīcu, tabakas fabrikas muzeju, apmeklēt skārdnieku un galdnieku utt. Skansenā ir arī savs zoodārzs: plašos iežogojumos mitinās ziemeļbrieži, aļņi, vilki, lūši, āmrijas un citi Zviedrijas mežu iemītnieki. Par papildus samaksu iespējams apmeklēt Skansena akvāriju. Tie, kas vēlēsies, atradīs laiku pasēdēt mājīgās kafejnīcās, bet bērniem patiks rotaļu laukumi.

Tiem, kurus interesē kuģniecības vēsture, ir iespēja apmeklēt Skandināvijas populārāko un apmeklētāko muzeju - Vasa (Vasamuseet). Tas ir jūrniecības muzejs, kurā apskatāms gandrīz pilnībā saglabājies 17. gadsimta 64 lielgabalu kuģis "Vasa", kurš nogrima 1628. gada 10. augustā pirmajā savā jūras braucienā Stokholmas ostā. Iemesls bija neveiksmīgā kuģa konstrukcija, kuras dēļ spēcīgas vēja brāzmas sasvēra kuģi tā, ka ūdens sāka ātri piepildīt korpusu caur atvērtajām lielgabalu lūkām. Trīs gadsimtus kuģis gulēja jūras dzīlēs un no jauna tika atrasts 1956. gadā. Ap 700 tonnu smagā burukuģa pacelšana tika veikta laika posmā no 1957. līdz 1961. gadam. Vasa muzejs tika atvērts 1990. gadā.

Ziemassvētki, protams, ir pasakains laiks, un kurš gan no mums savulaik nav lasījis dažādus Astrīdas Lindgrēnas vai Tūves Jansones sacerētus stāstus un piedzīvojumus! Tādēļ, iespējams kāds no Jums šeit, Djurgården salā, vēlēsies apmeklēt tieši Junibacken - "pasaku muzeju", bērnu kultūras un izklaides centru (biļetes var iegādāties tikai iepriekšpārdošanā on-line!). Muzejā izveidotas ainiņas no dažādu zviedru autoru, galvenokārt Astrīdas Lindgrēnas, kā arī Tūves Jansones, Elzas Beskovas un virknes citu bērnu rakstniekudarbiem, kuras iespējams ne tikai apskatīt, bet tajās arī spēlēties. Bet viens no populārākajiem muzeja apskates objektiem ir "pasaku vilcieniņš", ar kuru apmeklētāji var “ceļot” pa Astrīdas Lindgrēnas stāstu notikumiem. Dekorācijas veidotas pēc mākslinieces Maritas Törnkvistas ilustrācijām, kura strādāja kopā ar Astrīdu Lindgrēnu. Muzejā ir arī restorāns un grāmatnīca, kur iespējams iegādāties bērnu grāmatas dažādās valodās.

Pēc šīs pauzes turpinām mūsu ceļu uz ziemeļiem no galvaspilsētas, uz vienu no vēsturiskajām Viduszviedrijas provincēm Svēlandes (Svealand) reģionā – Dalarnu (Dalarna). Provinces dienvidu daļā izstiepies līdzenums ar senām vara raktuvēm  jau kopš 12. gadsimta, savukārt ziemeļu daļa ir kalnaināka, ar lielu skaitu ezeru. Dalarnas simbols ir tā sauktais “Dālarnas zirdziņš” - koka rotaļlieta, sarkani krāsots koka zirgs, kas kopš sen seniem laikiem ražots Dalarnā un arī mūsdienās atrodams jebkurā zviedru mājā. No šīs provinces nāk arī tradīcija māju krāsot tumši sarkanā krāsā, kas ar laiku izplatījās visā Zviedrijā, jo tieši Dalarnā māju krāsošanai pirmo reizi tika izmantoti vara raktuvju ieži, kuri krāsai piešķir šo īpašo toni. Šādi krāsotās ēkas mums būs iespēja vērot visu mūsu uzturēšanās laiku Zviedrijā. 

Vakarpusē ierodamies Borlangē (Borlenge), kur mums ieplānota nakšņošana. Mēs apmetīsimies 4-zvaigžņu viesnīcā Elite Hotel Brage pilsētas centrā.

Nakts viesnīcā.

3. diena, 22. decembris

Brokastis viesnīcā.

Pienākusi mūsu ceļojuma galvenā diena - pēc brokastīm izbraucam uz Tomtelandi - zviedru Ziemassvētku vecīša Tomtenaciemu. Visapkārt ir biezi meži, aizsaluši ezeri un ledū sastinguši ūdenskritumi. Tomtens nedzīvo vientuļi: turpat blakus atrodas Troļļu karaliste, Mežu princeses zemes, elfu ciemats un vēl citas maģiskas vietas, kuras aprakstītas pasakās. https://www.tomteland.se/magical-winter/?lang=en

Ar šīs pasaku valstības iemītniekiem Jums būs iespēja iepazīties un spēlēties. Īpaši ar saviem viesiempatīk izklaidēties patīkRaganai, Sniega vecim Dastijam un Tomtena palīgiem  (neesiet pārsteigti, ja gadīsies iekritist viņu lamatās!). Bet galvenais, mūs sagaida Tomtens, vislabākais un visgudrākais zviedru Ziemassvētku vecītis. Mēs viņu noteikti satiksim! Un, ja mēs ieradīsimies agrāk par visiem pārējiem viesiem, tad mums būs iespēja viņu arī pamodināt. Redzēsim arī ziemeļbriežus – Ziemassvētku vecīša Tomtena uzticīgos palīgus. Ielūkosimies jautro troļļu namiņā, vizināsimies zirgu vilktās kamanās, cepsim Ziemassvētku cepumus un, protams, uz lapiņas uzrakstīsim savas sen lolotās vēlmes.

Parka teritorijā pavadīsim apmēram 5 stundas. Neaizmirstiet ieturēt pusdienas!

Pēc Tomtelandes apmeklējuma sēdīsimies mūsu autobusā, lai cauri Dalaranas zemēm dotos tuvāk mūsu jūras krastam un vakarā iekārtotos viesnīcā nakts atpūtai.

Bet pa ceļam, lai skatītu pašu lielāko Dalaranas zirdziņu Zviedrijā, piestāsim uz foto pauzi Avestas (Avesta) pilsētā.

Vakarpusē ierodamies Haningē (Haninge), kur mums ieplānota nakšņošana. Mēs apmetīsimies 3-zvaigžņu viesnīcā Quality Hotel Winn Haninge pilsētas centrā.

Nakts viesnīcā.

 4. diena, 23. decembris

Agrā celšanās un brokastis viesnīcā.

Dodamies uz Nīnashamnas ostu, lai sēstos jau zināmajā prāmī “Stena Baltica”, kurš šoreiz mūs nogādās Ventspils ostā.

20:30 ierodamies Ventspilī, sēžamies mūsu autobusā un dodamies uz Rīgu.

Ierašanās Rīgā ap pusnakti.

 

Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • viena vieta tūristu klases autobusā;
 • prāmis Ventspils - Nīnashamna un Nīnashamna – Ventspils: viena vieta četrvietīgā kajītē bez loga;
 • brokastis uz prāmja Ventspils – Nīnashamna;
 • nakšņošana viesnīcā Elite Hotel Brage, Borlenge 1 nakts (viena vieta divvietīgā numuriņā) ar brokastīm;
 • nakšņošana viesnīcā Quality Hotel Winn Haninge, Haninge 1 nakts (viena vieta divvietīgā numuriņā) ar brokastīm;
 • krieviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi.

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu kajītē bez loga uz prāmja Ventspils – Nīnashamna – 33,00 €;
 • piemaksa par divvietīgu izmitināšanu kajītē bez loga uz prāmja Ventspils – Nīnashamna – 20,00 €;
 • piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu kajītē bez loga uz prāmja Nīnashamna - Ventspils – 17,00 €;
 • piemaksa par divvietīgu izmitināšanu kajītē bez loga uz prāmja Nīnashamna - Ventspils – 10,00 €;
 • vakariņas uz prāmja: pieaugušajiem 16,00 €, bērniem – 8,00 €;
 • izdevumi ēdināšanai (izņemot brokastis uz prāmja Ventspils - Nīnashamna un brokastis divās viesnīcās), ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Iespējamie papildizdevumi:

 • Brīvdabas muzeja «Skansen» apmeklējums: Ziemassvētku tirdziņš: pieaugušajiem 265,00 SEK, bērniem no 4 līdz 15 g.v. 80,00 SEK, studentiem, pensionāriem 245,00 SEK;
 • «Skansen Aquarium» apmeklējums, pie nosacījuma, ja jau iegādāta «Skansen» ieejas biļete: ieeja - pieaugušajiem 160,00 SEK, bērniem no 4 līdz 15 g.v. 80,00 SEK;
 • Muzeja «Vasa» apmeklējums: personām no 18 g.v. 190,00 SEK, personām līdz 18 g.v. bez maksas;
 • Muzeja «Junibacken» apmeklējums: biļetes nopērkamas tikai on-line iepriekšpārdošanā!! https://www.junibacken.se/ru/upplevelse/ vienas dienas biļete/, pieaugušajiem 215,00 SEK, bērniem no 2 līdz 15 g.v. 170,00 SEK;
 • Parka «Tomteland» apmeklējums: personām no 13 līdz 64 g.v. 395,00 SEK, personām no 2 līdz 12 g.v. 325,00 SEK, personām 65+ 345,00 SEK;

Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Saskaņā ar ceļojuma pirkuma līguma 2.2. punktu trīs dienu laikā no Jūsu reģistrācijas ceļojumam nepieciešams apmaksāt 30% no kopējās ceļojuma summas.
 • Saskaņā ar ceļojuma pirkuma līguma 2.3. punktu ceļojuma pilna apmaksa (atlikušie 70%) ir jāveic ne vēlāk kā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma. Ja ceļojuma rezervācijas brīdī līdz ceļojuma sākumam atlikušas mazāk nekā 20 dienas, apmaksa par ceļojumu jāveic pilnā apmērā rezervācijas dienā.
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 7.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Iesakām naudu saviem izdevumiem uz Zviedrijas kronām samainīt jau Rīgā, aptuvenais kurss 1.00 € = 11.55830 SEK (LB 15.04.24.)
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Grupas vadītāja - Inga

 

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 20-12-2024 18:30
Ceļojuma beigu datums 23-12-2024 23:55
Cancel Before Date 01-12-2023 18:30
Reģistrēts 4
Pieejamās vietas 44
Individuālā cena 330.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.