Ziedu simfonija un Igaunijas dārzi

Ziedu simfonija un Igaunijas dārzi

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

 

 

 

 

6:50 — pulcēšanās pieturvietā.

7:00 — izbraukšana no Rīgas.

 

Netālu no Igaunijas piejūras kūrortpilsētas Pērnavas dosimies ciemos pie Maies lai pamielotu acis viņas krāšņajā paraugdārzā. Maie Vridolin ir profesionāla dārzniece un labprāt dalās savā dārzkopības pieredzē ar visiem, kas interesējas par dārzkopību. Viņas dārzs kļuvis iedvesmas un ideju avotu lielam skaitam dārzkopības mīļotāju.

 

1300 m² lielā teritorijā uz kūdras bāzes izveidots ēnains dārzs, kurš sākotnēji veidojies ap tā pirmo iemītnieku - kalnu priedi (Pinus mugo), kurai pievienojušies rododendri, virši, papardes, dekoratīvās zāles un citi augi. Visā dārzā iekoptas krāsainas ziemciešu dobes ar dažādiem krūmiem un nelieliem mūžzaļajiem augiem fonā. Ap dārza dīķi iekārtojušies mitrumu mīlošie augi, bet mājas saulainajā dienvidu pusē iekārtots akmensdārzs. Šajā dārzā savu vietu ainavas kompozīcijā atraduši visdažādākie ziedoši ziemcieši, mūžzaļie augi, krūmi (arī krūmi ar ēdamiem augļiem), vīteņaugi, sīpolaugi.

Ekskursija dārzā tā radītājas Maies vadībā.

Būs iespēja iegādāties stādus.

 

Turpinājumā dosimies uz Igaunijas «Pavasara galvaspilsētu» Tiri, kur jau vairākus gadu desmitus pavasara dārzkopības sezonu Igaunijas dārzos atklāj labākais pavasara Ziedu gadatirgus. Šajā Ziedu gadatirgū savus produktus prezentē vairāk nekā 700 piegādātāju. Un apmeklētāju skaits pārsniedz vairākus desmitus tūkstošu. Izstādes dalībnieki - dārzkopības firmas, kokaudzētavas un privātās stādaudzētavas piedāvā milzīgu daudzumu produktu, no kuriem katrs saimnieks varēs izvēlēties savam dārzam ko jaunu. Šeit tiek piedāvāta plaša stādu un augu izvēle gan augļu dārziem, gan dekoratīviem dārziem, kā arī dārza inventārs, instrumenti un saimniecības preces. Īsāk sakot – viss nepieciešamais Jūsu sapņu dārzam! Šeit jūs noteikti atradīsit ko īpašu savam dārzam. No eksotiskiem ziediem līdz dārza krūmiem - izvēle Jūsu rokās!

Tautas daiļamatu meistari šeit piedāvā savus rokdarbu izstrādājumus no visdažādākajiem materiāliem. Bet izklaides programmā: mūzika, priekšnesumi un interesantas meistarklases, kas radīs neatkārtojamu noskaņu visiem klātesošajiem. Cienasti un degustācijas: nogaršojiet labākos Igaunijas lauku gardumus – desas, šķiņķi, sieru, saldumus un dzērienus. Sajūti īsta igauņu ciema atmosfēru!

Brīvais laiks Ziedu gadatirgus apmeklējumam.

 

 

Un pavisam netālu no Tiri atrodama Igaunijas visnoslēpumainākā muiža - Kirna, kuras parkā katru gadu līdz ar pavasara siltuma atnākšanu, parasti maijā, sākas maģija: uzzied daudzkrāsainu tulpju paklājs, un šī vieta pārtop par vietējo «Holandi».

Ziedi rada maģisku prieka un sajūsmas atmosfēru, piepildot gaisu ar svaigumu un maigumu. Šeit iespējams skatīt vairāk nekā 50 dažādu šķirņu tulpes gandrīz visās varavīksnes krāsās, un arī īpašo Melno tulpi, ienirt aromātu un krāsu pasaulē, un sajust neatkārtojamo pavasara valdzinājumu! Starp ziedu dobēm iekārtotas arī īpašas vietas fotosesijām.

Kirna muiža atrodas zemes garozas ģeoloģisko plaisu un Igaunijas magnētisko anomāliju vietā. Proti, muižas parks izvietojies enerģētiski spēcīgā vietā. Runas par Kirna muižas parka pozitīvo un dziedinošo ietekmi izplatījušās tālu aiz Igaunijas un Eiropas robežām, pat līdz Tibetai. Kirna dabas parks ar savām ārstnieciskajām spējām labi pazīstams, jo īpaši to cilvēku vidū, kuri interesējas par naturopātiju. Runā, ka noteiktas parka vietas izstaro dziedināšanai un pozitīvām pārmaiņām nepieciešamo enerģiju.

Brīvais laiks Kirna muižas parka apskatei.

 

Mājupceļā piestāsim Pērnavā pauzei, lai iegādātos Igaunijas garšīgos suvenīrus.

 

Vakarā ap pl. 21:00, atgriežamies Rīgā.

 

Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

 

Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • Daiļdārzs Maie Aed (ieeja + saimnieces stāstījums):
  • 5,00 €/pers.;
 • Ziedu gadatirgus Tiri (ieejas biļete):
  • 5,00 €/pers.;
 • Kirna muiža (ieejas biļete):
  • 8,00 €/pers.

Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!

 

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītāja – Inga

  

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 18-05-2024 7:00
Ceļojuma beigu datums 18-05-2024 21:00
Reģistrēts 32
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 29.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.