Vēsturiskais festivāls “Dinaburga 1812”, ārstniecības augi, keramika un laime Latgalē

Vēsturiskais festivāls “Dinaburga 1812”, ārstniecības augi, keramika un laime Latgalē

Brīvdienu ceļojums ar autobusu pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

 

 

 

 

1. diena, sestdiena

6:50 - pulcēšanās pieturvietā.

7:00 - izbraukšana no Rīgas.

Šodien dodamies taisnā ceļā uz Daugavpili, lai paspētu uz festivāla “Dinaburga 1812” svarīgākajiem notikumiem - cietokšņa karoga pacelšanas un vārtu atvēršanas ceremoniju, 1812. gada vēsturiskās rekonstrukcijas klubu gājienu uz Komandanta dārzu, divkauju rekonstrukcijām, Dinaburgas cietokšņa kaujas rekonstrukciju, un citiem festivāla pasākumiem, kuros pavadīsim lielāko dienas daļu.

Brīvais laiks festivāla apmeklējumam.

Dienas otrajā pusē dodamies uz Daugavpils centru, lai iereģistrētos mūsu viesnīcā “Park Hotel Latgola” 3*.

Savukārt tiem, kuri vēlēsies, piedāvājam doties ekskursijā - pastaigā pa Daugavpili vietējā gida vadībā (ekskursiju par papildus samaksu, jāpiesakās iepriekāš, reģistrējoties ceļojumam, lūgums ailē “Komentāri” atzīmēt, ka piedalīsieties šajā ekskursijā!).

 

2. diena, svētdiena

Brokastis viesnīcā — pašapkalpošanās bufete.

9:00 - izbraucam no Daugavpils.

Naujienas apmetne savulaik atradusies Daugavas ielejas stāvajā labajā krastā 25 m augstumā, starp divām gravām. 13. gadsimtā šeit bijušās latgaļu koka pils vietā Livonijas ordeņa mestra Ernesta fon Racenburga vadībātika uzbūvēta mūra Dinaburgas pils.

Līdz 16. gadsimta vidum pils kalpoja par Dinaburgas komtura rezidenci, bet 1577. gadā pili pilnībā iznīcināja Ivana Bargā karaspēks. Tādejādi Dinaburga zaudēja savu stratēģisko nozīmi, bet jaunu nocietinājumu būvniecība tika uzsākta vietā kur mūsdienās atrodas Daugavpils. Blakus ordeņa pils drupām izveidots samazināts bijušās pils makets. Runā, ka tieši šeit paveras viens no skaistākajiem skatiem uz Daugavas lokiem. Piestāsim arī mēs šaj vietā uz fotopauzi.

Nākamā pietura mums būs vietā, kur ekoloģiski tīrajā dabas parka „Daugavas loki” un aizsargājamo ainavu zonas „Augšdaugava” teritorijā atrodas zemnieku saimniecības "Kurmīši" ārstniecības augu lauki. Lai neiznīcinātu dabiskās ārstniecības augu augšanas vietas, jau kopš 1994. gada saimniecības “Kurmīši” laukos tiek audzētas ap 40 ārstniecības augu sugas un šķirnes. Viesiem tiek piedāvāts apgūt ārstniecības augu audzēšanas un dažādu maisījumu gatavošanas noslēpumus, stāstīts par medus ievākšanu, vaska un dabīgās kosmētikas gatavošanu no saimniecībā iegūtajiem produktiem, kā arī nogaršot zāļu tējas un vietējo medu, kuru bites čakli savāc no saimniecībā augošajiem ārstniecības augiem. Ekskursija pa saimniecību vietējā gida vadībā. Būs iespēja iegādāties saimniecībā "Kurmīši" ražoto produkciju un suvenīrus.

Bet lai atklātu laimes noslēpumu, dosimies uz Indru, kur kā viena no dāvanām Latvijai tās simtgadē tika atklāts Laimes muzejs. Šī muzeja oriģinālā interaktīvā ekspozīcija aicina ikvienu darboties, sajust un domāt, skatoties nākotnē. Muzeja uzdevums nav atbildēt uz jautājumu “Kas ir laime?”, bet gan raisīt cilvēkos pozitīvas emocijas, lai viņi varētu baudīt iespaidus, radīt, iedvesmoties un meklēt savu atbildi uz šo jautājumu. Izstāde piedāvā vairākus Laimes ceļus: “Sporta un darba ceļš”, “Vīriešu ceļš”, “Sieviešu ceļš”, “Gaišais ceļš”, “Muzikālais ceļš”, “Radošais ceļš”, “Patriotiskais ceļš”, “Augstais ceļš”, “Garšīgais ceļš, vai laime ir!”, “Māņticīgais ceļš”, “Tava laimīgā fotogrāfija”!

 

Mums ir ieplānota arī pauze pusdienu ieturēšanai, šoreiz pusdienu piedāvājums ir no kafejnīcas „Mārīte” Krāslavā (jāpasūta pirms ceļojuma, lūgums, reģistrējoties ceļijumam ailē “Komentāri” norādīt, kuru variantu izvēlaties):

 1. variants - Latgales karbonāde (maltās gaļas) ar kartupeļu biezeni, silto mērcīti, dārzeņu salātiem + Morss + Krēms ar ķīseli.
 2. variants – Cepta zivs fileja ar kartupeļu biezeni, silto mērcīti, dārzeņu salātiem + Morss + Krēms ar ķīseli.

Krāslavas novada tūrisma informācijas centra ēkas trešajā stāvā apskatāma ekskluzīva porcelāna leļļu izstāde “Kad piepildās bērnības sapņi”. Ekskluzīvajā kolekcijā skatāmas daudzu pasaulslavenu mākslinieku (Franklin Mint, Franklin Heirloom, Maryse Nicole, Ashton Dark, Alberon, Leonardo, Vanity Fair, Golden Keepsakes) lelles. Kopumā kolekcijā ir vairāk nekā 1500 lelles, 13 antīki ar rokām darināti leļļu ratiņi un leļļu mājiņas. Šādam skaistumam nav iespējams paiet garām, mēs noteikti piestāsim, lai apmeklētu ekspozīciju!

Latgale ir pazīstama ne tikai ar savām senajām podniecības tradīcijām, bet arī ar prasmīgu šo tradīciju saglabāšanu. Ievērojami šī amata pārstāvji ir meistari Valdis un Olga Pauliņi. Šo cilvēku laipnība un patiesi latgaliskais gars apbur ikvienu! 2014. gadā meistari saņēma goda zīmi “Latviskais mantojums”. Meistara stāstos prasmīgi savijas iepazīstināšana ar tradīcijām un mūsdienīgi joki. Šeit mums būs iespēja vērot un, pēc vēlēšanās, arī piedalīties podu tapšanas procesā. Darbnīcā ir skatāms plašs keramikas izstrādājumu un suvenīru klāsts, kurus iespējams arī iegādāties.

Mājupceļš.

Atgriežamies Rīgā ap pl. 22.

! Sakarā ar to, ka mūsu ceļojuma maršruts ved pa vietām, kuras atrodas ļoti tuvu valsts robežai, lūgums dodoties šajā ceļojumā ņemt līdzi derīgu pasi vai identifikācijas karti (Latvijas Republikas pilsoņiem).

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu;
 • izmitināšana viesnīcā «Park Hotel Latgola» 3* 1 nakts 1 personai divvietīgā numuriņā ar brokastīm (pašapkalpošanās bufete);
 • grupas vadītāja pakalpojumi. 

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • piemaksa par 1-vietīgu izvietošanu viesnīcā: 20.00 € pie ceļojuma cenas vienai personai (šī piemaksa ir obligāta, ja šajā grupas ceļojumā dodaties viens, un grupā, ar kuru apmetīsities viesnīcā, neatrodas neviena cita tāda paša dzimuma personas, kas ceļo vienatnē, lai jūs izmitinātu kopā);
 • izdevumi ēdināšanai (izņemot brokastis 2 viesnīcās), ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi. 

Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm, jāpiesakās iepriekāš, reģistrējoties ceļojumam, lūgums ailēKomentāriatzīmēt, ka piedalīsieties izvēlētajā ekskursijā!:

 • Ekskursija - pastaiga Daugavpilī vietējā gida vadībā:
  • 5,00 €/pers.;
 • Saimniecības «Kurmīši» apmeklējums un produktu degustācija:
  • 3,00 €/pers.;
 • Laimes muzeja apmeklējums Indrā:
  • 2,00 €/pers.;
 • Porcelāna leļļu izstādes “Kad piepildās bērnības sapņi” apmeklējums:
  • 2,00 €/pers.;
 • Podnieku darbnīcas apmeklējums:
  • 5,00 €/pers.
 • Kafejnīca „Mārīte” (jāpasūta pirms ceļojuma, lūgums, reģistrējoties ceļijumam ailē “Komentāri” norādīt, kuru variantu izvēlaties):

  • 1. variants - Latgales karbonāde (maltās gaļas) ar kartupeļu biezeni, silto mērcīti, dārzeņu salātiem + Morss + Krēms ar ķīseli = 7,00 €;

  •  

   2. variants – Cepta zivs fileja ar kartupeļu biezeni, silto mērcīti, dārzeņu salātiem + Morss + Krēms ar ķīseli = 7,00 €

Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 13-07-2024 7:00
Ceļojuma beigu datums 14-07-2024 22:00
Reģistrēts 25
Pieejamās vietas 19
Sākotnējā cena 120.00 €
Agrās rezervēšanas cena 80.00 € (Līdz datumam 14-06-2024 23:58)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.