Ziemeļpolijas leģendas

1. diena. 5:30 izbraukšana no Rīgas. Tranzītbrauciens caur Lietuvu.

Pēcpusdienā ierašanās Gdaņskā. Pilsētas apskates ekskursija, kuras laikā būs iespēja apskatīt Gdaņskas vēsturisko centru — pilsētas rātsnamu, Długi Targ laukumu, gotisko Artusa sētu, Zelta namu, Neptūna strūklaku, Sv. Marijas baznīcu u.c.; viena no populārākajām Gdaņskas vietām — Karaliskais ceļš, virs kura paceļas gotiskais Rātsnama tornis, no kura paveras pilsētas panorāma.

Gdaņska – ar apmēram pusmiljonu iedzīvotāju, pilsēta ir Polijas jūras vārti, nozīmīgs ekonomiskais, zinātniskais un kultūras centrs, populārs tūrisma centrs. Atrodoties pie Gdaņskas līča Baltijas jūras dienvidos, tūkstošgadīgā Hanzas pilsēta spēlējusi nozīmīgu lomu preču un kultūras apmaiņā starp Eiropas ziemeļiem un dienvidiem, kā arī starp Eiropas austrumu un rietumu zemēm. Gdaņska ir lielākā Polijas osta. Jau sen tā nav tikai viena pilsēta, bet trīs pilsētas apvienojošs aglomerāts, kurš ietver Gdaņsku, Sopotu un Gdiņu ar kopējo iedzīvotāku skaitu virs 800 tūkstošiem. Poļi to dēvē par „Trójmiasto”, Trīs-pilsēta, no kurām Gdaņska ir vislielākā un senākā; tās skaistums ir ļoti savdabīgs un neatkārtojams, jo arī pati pilsēta Polijas vēsturē ieņem ļoti īpašu vietu. Pirmo reizi rakstu avotos tā minēta 997. gada hronikā, kas apraksta Sv. Voiceha misijas ceļojumu pie prūšu pagānu ciltīm. Mūsdienās Gdaņska ir Pomerānijas vojevodistes galvaspilsēta un svarīgs administratīvais centrs.

Iekārtošanās viesnīcā. Brīvais laiks.

2. diena. Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Gdiņu.

Gdiņa – piejūras pilsēta, tādēļ zivju restorāni, diennakts bāri un citi gastronomiskie vilinājumi sakoncentrējušies galvenokārt piekrastē. Vairums restorānu noformējumā izmantojuši zvejas rīkus un zivju tīklus.

Akvārija apmeklējums. Gdiņas akvārijs – Nacionālā zvejniecības un zivsaimniecības institūta Gdiņas pilsētas publiskajam akvārijam un jūras muzejam piešķirts zooloģiskā dārza statuss. Muzejs tika atklāts 1971. gada 21. jūnijā, kaut gan idejas par tā izveidošanu aizsākās jau pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Vairumu dzīvo organismu akvārija ekspozīcijai vākuši institūta zinātnieki, kā arī tirdzniecības flotes jūrnieki. Kopš atklāšanas akvārija ekspozīcija pastāvīgi attīstās, notiek dažādas tematiskās izstādes. Krājums tiešām ir ļoti plašs, tajā skatāmi apmēram 1500 dzīvi organismi; tai skaitā 250 dzīvnieku sugu - 142 zivju sugu, 3 abinieku sugu, 12 rāpuļu sugu, 58 bezmugurkaulnieku sugu pārstāvji. Lielāko interesi apmeklētājos parasti izraisa plankumainā haizivs un elektriskais zutis. Ja paveicas, var vērot unikālus skatus, kā šī neparastā zivs spļauj ūdeni pat piecdesmit centimetru attālumā, lai apdullinātu savu medījumu. Nelaimīgais kukainis krīt ūdenī un kļūst par šīs apķērīgās zivs maltīti. Akvārijs pamatoti lepojas arī ar tādu retumu kā dzīvu koraļļu rifu, kurš izvietojies ūdenstilpnē ar 3000 litru apjomu. Te skatāmi vairāki desmiti cieto koraļļu, mīkstie koraļļi, kā arī bezmugurkaulnieki, starp kuriem atrodams arī milzīgs astoņkājis.

Brauciens uz Sopotu. Ekskursija Sopotā.

Sopota – tas ir iecienīts Polijas kūrorts, viens no Baltijas jūras prestižākajiem kūrortiem. Tas slavens ar Eiropā garāko koka molu – kas sevī apvieno pastaigu promenādi un kuģu piestātni. Tā garums 511,5 metri. Mols ietver koka tiltiņu un Kūrorta skvēru, kur notiek koncerti, kā arī izvietojušies restorāni, tirdzniecības centri, kas piedāvā no dzintara darinātus suvenīrus, vēsturiskā strūklaka un skatu laukums, no kura tālskatī var vērot visu Gdaņskas līča panorāmu no Vesterplates līdz Hela pussalai.

Par Sopotas vizītkarti kļuvis slavenais «Šķībais nams», kurš tika uzbūvēts 2003. gadā pēc arhitektu Šotinskih un Zaļevskego projekta. Tā ir dīvaina, greizo spoguli atgādinoša ēka ar neparastām dažādu augstumu izstieptām un izliektām sienām. Šajā unikālajā arhitektoniskajā būvē izvietojusies daļa tirdzniecības kompleksa „Rezydent”.

Tiem, kuri vēlēsies, par papildus samaksu būs iespēja apmeklēt akvaparku. Aquapark Sopot – tā ir pirmā vieta piejūras vojevodistē, kas piedāvā atpūtas un ūdens izklaides pakalpojumu kompleksu. Sopotas akvaparks ir iecienīta vietējo iedzīvotāju atpūtas vieta, kā arī Trīs-pilsētu apmeklējošo tūristu izklaides vieta visa gada garumā. Akvaparka teritorijā klientiem izklaides piedāvā Baseinu pasaule, Saunu pasaule, boulings, kā arī Pick & Roll Club.

Atgriešanās Gdaņskā. Brīvais laiks.

3. diena. Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Malborku.

Tā ir pasaulē lielākā viduslaiku ķieģeļu pils, viens no ķieģeļu gotikas etaloniem, Vispasaules cilvēces mantojuma piemineklis.

Lai slavētu Jaunavu Mariju, 1274. gadā Nogatas upes krastā (Vislas deltā) pili būvējuši Teitoņu ordeņa bruņinieki. 1309. gadā no Venēcijas uz šo pili savu rezidenci pārcēla ordeņa lielmestrs. Laika gaitā pils vairākkārtīgi paplašināta un pārbūvēta. Rezultātā, cietokšņa sienas ietver teritoriju 210 tūkstošu m² platībā un ziedu laikos cietokšņa iedzīvotāju skaits sasniedzis pat trīs tūkstošus.

Izbraukšana uz Rīgu.

Vēla atgriešanās Rīgā.

Cenā ietilpst:
brauciens tūristu klases autobusā;
nakšņošana + brokastis viesnīcā;
grupas vadītāja pakalpojumi.

Iespējamās papildizmaksas:
Ekskursijas Gdaņskā, Sopotā - 30 EUR
Ieejas biļete Malborkas pilī ar gida pakalpojumiem — no 35 PLN pieaugušajiem, no 25 PLN ar atlaidēm;
Ieejas biļete Akvārijā, Gdiņā - no 24 PLN pieaugušajiem, no 17 PLN ar atlaidēm;
Aquapark Sopot ieejas biļetes cena atkarīga no izvēlētā pakalpojuma un apmeklējuma ilguma;
Transfērs uz Aquapark Sopot 5EUR no cilvēka iespējams pie nosacījuma, ja savācas ne mazāk kā 15 cilvēku grupa;

Lūdzam, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 19-07-2019 6:00
Ceļojuma beigu datums 22-07-2019 1:30
Reģistrēts 44
Pieejamās vietas 2
Individuālā cena 200.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.