Taujēnu pils un Porcelāna galerija - Augštaitijas izsmalcinātība!

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojumus no Rīgas uz Lietuvu

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot medicīniskās sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
    7:50 - pulcēšanās pieturā.

    8:00 - izbraukšana no Rīgas.

    Ierašanās Taujēnos. Kādēļ Taujēni? Kas tā par vietu Aukštaitijā – Lietuvas ziemeļaustrumos? Uz šejieni apmeklētājus vilina majestātiskā Taujenu pils. Ēkas fasādi rotā doriskās kolonnas, bet interjerus – anfilādes, šis skaistums pēc itāļu arhitekta projekta tapis 19. gadsimta sākumā. Vērts pieminēt arī pils pagrabus, kuri apjozti ar tumšu noslēpumu auru – senos laikos tajos izpildīti sodi dzimtcilvēkiem, bet padomju laikos iekārtota alus dzertuve.  Pils ēka izvietojusies apkārtnes visaugstākā pakalna virsotnē, tādēļ no tās rietumu puses paveras brīnišķīgs skats uz apkārtnē izkaisītajiem dīķiem. Šeit, pilī, savulaik viesojies Viskrievijas imperators Aleksandrs I. Pils ēka un pagrabi saglabājušies līdz mūsu dienām, bet interjeri pilnībā restaurēti nesen. Ekskursija pilī vietējā krieviski runājošā gida vadībā.

   Protams, pēc ekskursijas mums būs iespēja ieturēt maltīti, tepat, netālu no pils. Pusdienu ēdienkartes piedāvājumā – divu veidu pamatēdieni un viens deserts, tātad kopumā – trīs varianti. Desertu cienītājiem - "Medus kūka" (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā) un divi šim reģionam raksturīgie lietuviešu ēdieni -  "Žemaičių blynai" (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā) un kartupeļu ēdiens "Kugelis" (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

  Programmas turpinājumā viena no slavenākajām vietējā reģiona apmeklējuma vietām – nu jau starptautiski novērtētā – stikla mākslas studija "Glasremis". Šo privāto studiju pirms 20 gadiem dibinājis slavens mākslinieks Remigijus Kriukas. Visi studijā tapušie darbi ir roku darbs. "Glasremis" top stikla skulptūras, atsevišķi interjera un eksterjera elementi, dažāda izmēra un krāsas dekoratīvie elementi. Lietuvā šīs studijas darinājumi ir plaši pazīstami – tie ieņēmuši godalgotas vietas neskaitāmās mākslas izstādēs. Visa studijas produkcija – oriģināls tās īpašnieka un dibinātāja dizains, un šeit jums būs iespēja vērot procesu – pieredzēt mākslas priekšmeta dzimšanu. Ekskursija vietējā gida vadībā.

  Un šīsdienas ceļojuma noslēgumā mēs apmeklēsim, varētu teikt, jaunās tūrisma sezonas superjaunumu! Jā, draugi, šis objekts - Porcelāna galerija, - atvēries pirms nepilniem trim mēnešiem! Tātad, tas ir pavisam jauns un pilnīgi svaigs objekts Lietuvas apmeklējamo objektu klāstā!

   

    Galerijā izstādīti izstādītas ar roku apgleznotas un apzeltītas vāzes, lustras, lielas un mazas figurālās kompozīcijas, kā arī baltā biskvīta (neglazēta porcelāna) dažādu izmēru figūriņas un kompozīcijas! Porcelāna stilu daudzveidība, no imari (Japāna), baroka, rokoko, ampīra, klasicisma, art deko, jūgendstila, līdz modernismam un post modernismam. Apmeklētājus pārsteigs izstādīto 19. un 20. gadsimta mākslas darbu, tai skaitā portretu, kluso dabu un ainavu, bagātība un daudzveidība.

  Tā ir vienreizēja iespēja iepazīt iespaidīgos senās Ķīnas un Japānas porcelāna darinājumus, kā arī labāko Eiropas manufaktūru darbus sākot ar Мeiseni, KPM – Karalisko porcelāna manufaktūru Berlīnē, Firstenbergu, Frankentāli, Nimfenburgu, Vallendorfu, Folkstedu, Sitzendorfu un citām vācu darbnīcām, kā arī Austrijas, Anglijas, Francijas, Čehijas un Itālijas, Spānijas, Dānijas un citu Eiropas valstu darbiem. Aptvertais laika periods sākas ar 18. gadsimtu un turpinās līdz mūsu dienām. Ekskursija galerijā vietējā gida vadībā.

Vakarā atgriešanās Rīgā.

    Ceļojuma cenā iekļauts:

 transfērs ar tūristu klases autobusu;
 grupas vadītāja pakalpojumi.

     Papildizmaksas:
 Taujēnu pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 3.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 20 personas);

 Stikla mākslas studija "Glasremis" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 5.00 €;

 Porcelāna galerija (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā)): pieaugušajiem - 7.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 6.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 20 personas);

 Pusdienas – izvēles varianti: 

 - 1. variants: tradicionālais  lietuviešu ēdiens "Žemaičių blynai"  (Žemaitijas pankūkas ar gaļu) - 7.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

 - 2. variants: tradicionālais  lietuviešu ēdiens "Kugelis" - 6.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

 - 3. variants: deserts "Medus kūka" - 4.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

 

    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 26-03-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 26-03-2022 21:00
Reģistrēts 55
Pieejamās vietas 1
Individuālā cena 27.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.