Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Ģipka, Kaltene, Roja – smilšainās jūras pludmales

Ģipka, Kaltene, Roja – smilšainās jūras pludmales

Autobusu ceļojums pa Latviju (Kurzeme), izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 

  7:50 – pulcēšanās pieturā.
  8:00 – izbraukšana no Rīgas.

  Sāksim ar ciemošanos zvejnieku ciematā Kaltene, kurš slavens ar savu akmeņaino jūrmalu, kuras saglabāšanai ir izveidota īpašā valsts aizsargājamā dabas  teritorija “Kaltenes krasta veidojumi”. Šeit mēs ne tikai papriecāsimies par skatu uz Kaltenes jūrmalu, pavērosim putnus no skatu torņa, bet arī apmeklēsim Rojas jūras zvejniecības muzeja filiāli “Kaltenes klubs”. Tā izvietojusies vēsturiskā 19. gadsimta nogales ēkā – pirms dažiem gadiem restaurētajā bijušajā barona fon Firksa vasaras atpūtas namā. Kā arī mums tiks piedāvāta degustācija "Tā jāvār ziv'zup" – īpaši mūsu grupai pagatavota laša zupa (tai jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā): mums taču spēks visai ceļojuma dienai nepieciešams! Tieši tādēļ vajadzēs iestiprināties.

 Turpinājumā ceļš mūs vedīs tālāk ziemeļu virzienā – uz nelielo Pūrciemu, kur mums ieplānota pastaiga pa Pūrciema Baltās kāpas taku. Šī ap 20 metrus augstā kāpa veidojusies Litorīnas jūras laikos un sevī glabā vairāk nekā 6000 gadu senas cilvēku civilizācijas klātbūtnes materiālās liecības. 
 
 Bet nu dosimies dienvidu virzienā, uz zvejnieku ciematu – Ģipku. Tā īpašākais apskates objekts – senā, 1860. gadā ar apsīdu, sakristeju un masīvu kvadrātveida piramidālu torni, būvētā luterāņu baznīca. Ar ko šis dievnams tik īpašs? Tā unikalitāte slēpjas faktā, ka 20. gadsimta otrajā pusē baznīca ugunsgrēkā praktiski bija gājusi bojā, taču atradās kāds cilvēks, kurš saviem spēkiem, vairāku gadu desmitu garumā, atjaunoja dievnamu viens pret vienu salīdzinājumā ar agrāko. Un atjaunoja! Tieši šī cilvēka pavadībā mums būs iespēja iepazīties ar dievnamu ekskursijā. Kā arī, uz mūsu vizītes laiku Ģipkā, baznīcas tornī, jau būs izveidots muzejs – tādejādi šī jūrmalas baznīca pēc Doma baznīcas būs otrā Latvijā, kuras telpās izvietojies arī muzejs. 
 
 
  Un nu dodamies uz Roju. “Roja – vasaras galvaspilsēta” - tā ir šī novada oficiālā devīze! Jā, novada galvaspilsēta slavena ar savām smilšainajām, labiekārtotajām pludmalēm. Šeit mums ar jums būs īpašs piedzīvojums – laivu ceļojums pa Rojas ūdenstilpnēm (tam jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā)! Jā, mēs priecāsimies par skaistajām ainavām un baudīsim nesteidzīgo laivu slīdējumu pa ūdens virsmu, kuru mums būs noorganizējis vietējais zvejnieks. 
 
 Pēc izbrauciena laivās mums ieplānots brīvais laiks. Sekojiet laika prognozei! Ja būs īsti vasarīgs laiks, ņemam līdzi peldkostīmus kārtīgai jūlija atpūtai Rojas pludmalē! Nopeldēties un pasauļoties, vai vienkārši pastaigāties gar jūras krastu un paelpot svaigo, tīro jūras gaisu, aizstaigāt līdz moliem un uzrīkot fotosesiju, vai arī iegādāties vietējos suvenīrus. Brīvais laiks Rojā
 
 Ceļojuma sākumā mēs viesojāmies Kaltenē – Kaltenē mēs viesosimies arī noslēgumā! Pa ceļam uz mājām piestāsim mājas labumu saimniecībā “Cīrulīši”. Šeit saimniece – profesionāla zivrūpniecības tehnoloģe – jums piedāvās īpašu gastronomisko programmu divos variantos (tai jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā): “Pamatvariants” un variants “Vietējie tradicionālie ēdieni”. Šeit jūs pacienās ne tikai ar vīnu – paredzēta 6 vīna šķirņu degustācija! – bet arī ar zivju izstrādājumiem un īpašiem gardumiem, un mūsu vizītes noslēgumā “uz ceļakāju” saimniece visiem viesiem piedāvās mājās gatavotu sangriju, tā ka mājupceļš paskries tik ātri, ka pat nemanīsiet! Būs iespēja iegādāties saimniecības vīnus un zivju produkciju. 
 
 Vakarā atgriežamies Rīgā.
 
    Ceļojuma cenā iekļauts:
 Brauciens tūristu klases autobusā;
 Grupas vadītāja pakalpojumi;
 Roku dezinficējošais līdzeklis autobusā.
 
     Iespējamie papildizdevumi:
Rojas jūras zvejniecības  muzeja filiāle “Kaltenes Klubs" (apmeklējums laša zupa): 2.50 EUR (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
Ģipkas evaņģēliski luteriskā baznīca: ziedojums 1.00 EUR;
Laivu tūre Rojā: 4.00 EUR (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā), minimālais dalībnieku skaits grupā -  20 cilvēki;
Lauku sēta "Cīrulīši" (ekskursija degustācija): 
 - Pamatvariants (6 vīna šķirņu degustācija, mājās gatavotā produkcija un siļķe ar kartupeļiem un biezpienu): 5.00 EUR  (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
 - Degustācijas variants "Vietējie tradicionālie ēdieni" (6 vīna šķirņu degustācija, mājās gatavotā produkcija un ēdiens "Baltijas siļķe piena mērcē"): 7.00 EUR (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
  
 
   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 26-07-2020 8:00
Ceļojuma beigas 26-07-2020 21:15
Reģistrēti 57
Pieejamas vietas 0
Cena vienai personai 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga

Atvainojiet, brīvo vietu nav, reģistrācija uz šo ceļojumu pabeigta