Pjuhticas klosteris (12.08.2023.)

Pjuhticas klosteris (12.08.2023.)

Brīvdienu ceļojums ar autobusu pa Igauniju, izbraukšana no Rīgas

Klostera dvēsele, tā garīgā sirds ir piecu kupolu katedrāle, kas celta pēc Aleksandra Poļeščuka projekta 1910. gadā. Klosteris ir vieta, uz kuru tiecas daudzi Latvijas iedzīvotāji, lai iegūtu garīgu mieru un cerību. Netālu no klostera atrodams svētavots, kurš ārstējot slimības, uzlabojot uz ilgu laiku veselību un atjaunojot spēkus.

Peipusa ezers (Peipsi) – 5. izmēra ziņā lielākais (2670 км²) saldūdens ezers Eiropās, tas ietiplst Peipusa – Pleskavas ezeru kompleksā (kompleksa ziemeļu daļa). Daudziem tas zināms saistībā ar vēsturisko Ledus kauju (2042. gada 5. aprīlī) starp Ņevas Aleksandru un Livonijas ordeni. Ezera rietumu krastā jau vairāk nekā trīssimts gadu izvietojušies vairāki krievu vecticībnieku ciemati ar koka lūgšanu namiem un skatu uz bezgalīgo Peipusa ezeru.

Ceļojuma programma:

Izbraukšana no Rīgas pusnaktī.

Klostera apmeklējums uz rīta dievkalpojumu. Lūgums ievērot pareizticīgo etiķeti apģērba ziņā: sievietēm - gari svārki, garas piedurknes, galvassega; vīriešiem – garas bikses, garas piedurknes. Pēc rīta dievkalpojuma ekskursija pa klosteri. Mēs uzzināsim klostera vēsturi, apmeklēsim muzeju, kristītavu un baznīcas. Brīvajā laikā var peldēties svētavotā, ņemt ūdenī.

Lūdzam Jūs ar sapratni un cieņu izturēties pret uzvešanās noteikumiem klosterī. Svētceļnieku apģērbs nedrīkst būt izaicinošs un netīrīgs, sievietēm obligāti jābūt svārkos, kuri sedz ceļus un apģērbā, kurš sedz plecus, galvai jābūt apsegtai ar lakatu. Vīriešiem ir nepieļaujami šorti un īsas bikses, vēlams, lai vīrieši būtu ģērbti kreklos ar garām piedurknēm.

No Pihticas brauksim gar Peipusa ezera krastu, lai baudītu dabas skatus, rīkosim pikniku (pēc iespējas), apmeklēsim zvejnieku un vecticībnieku ciematus.

Piknikam nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā piestāsim Tartu, kur varēsiet doties pastaigā (brīvais laiks), vai arī iepazīties ar pilsētas vēsturisko centru mūsu gida pavadībā. 

Tartu, otrā lielākā pilsēta Igaunijā aiz Tallinas, arī ievērojams kultūras un mākslas centrs Igaunijā, vieta, kur norisinās nozīmīgi sporta pasākumi - slēpošanas maratons (daļa no Wordloppet sērijas), veloralliji, rudens sacīkstes. - kā arī visas Igaunijas zinātniskais un, protams, studentu centrs, jo tieši šeit atrodas Ziemeļeiropas vecākā universitāte, kas dibināta 1632. gadā. Viss universitātes komplekss sastāv no vairāk nekā 150 ēkām, kuras izkaisītas pa visu pilsētu, universitāte ietver ne tikai izglītības ēkas, bet arī muzejus, institūtus un koledžas. Jūs neapšaubāmi pārsteigs Tartu atmosfēra, ko iedvesmojusi studentu romantika, jo aptuveni piektā daļa no visiem šīs jaukās pilsētas iedzīvotājiem ir studenti no dažādām valstīm.

Rīga atgriežamies ap pl. 22:00.

 

Cenā iekļauts:

  • • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā (komfortablā autobusā);
  • • ceļu nodokļi;
    • grupas vadītāja pakalpojumi.
 

Cenā nav iekļauts:

  • • ekskursija klosterī + ziedojums - 6,00 ;
  • • ekskursija Tartu vecpilsētā - 3,00 ;
    • medicīniskā apdrošināšana - no 1,30 €.

Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā. 

Lūgumsu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 12-08-2023 0:05
Ceļojuma beigu datums 12-08-2023 22:00
Reģistrēts 11
Pieejamās vietas 37
Sākotnējā cena 45.00 €
Cena ar atlaidi 36.00 € (Līdz datumam 15-07-2023 23:59)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga
© 2023, Edem-Tour

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.