Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Ēdoles pils, ogu sulas un vēžu zupa!

Ēdoles pils, ogu sulas un vēžu zupa!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

 Uzmanību!  Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam ir nepieciešams ņemt līdzi degunu un muti aizsedzošu sejas masku!
 
Roku dezinfekcijas līdzeklis ceļotājiem būs pieejams autobusā. 
 
   7:50 – pulcēšanās pieturā.
   8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
   Ierašanās Ēdolē un ekskursiju programmas sākums. Mēs apmeklēsim galvenās šīs mazpilsētas apskates vietas – seno luterāņu baznīcu un slaveno Ēdoles pili, kuras vēsture aizsākusies jau viduslaikos.
 
   Viens no diviem galvenajiem Ēdoles simboliem – luterāņu baznīca, kura dominē virs apkārtnes ainavas jau kopš 17. gadsimta. Ar ķieģeļiem apdarinātas askētiskās fasādes, gotisku noskaņu portāls, apjomīgā dievnama kompozīcija – tas viss vilina ceļotājus, kuri lūko pēc nekomerciāliem objektiem un mierpilnas atpūtas. Īpaša baznīcas interjera daļa ir retabls un kancele, arī to vecums jau pārsniedz 350 gadus! Šeit skatīsim gan gotiku, gan manierismu, gan baroku. Saglabājies arī lūgšanu krēsls uz kura sēdējis pats barons. Dievnamā atrodas arī vienas no senākajām ērģelēm Latvijā.
 
   Otrs svarīgākais Ēdoles simbols – pils, kura slavena tālu aiz mūsu valsts robežām. Tā senāka vēl par baznīcu un tās vecums sasniedz gandrīz jau 800 gadu! Krāšņā Ēdoles pils ir privātīpašums – tās telpu greznie interjeri, skaistais restorāns ar lielisko ēdienkarti un, protams, arī sava īpašā leģenda. Telpu interjeru bagātība spēj pārsteigt pat pieredzējušus ceļotājus – daudzus interjera priekšmetus īpašnieks pilij iegādājies dažādos Eiropas antikvariātos. Ap pili izvietojies parks, kurš ar dabas burvību vēl vairāk paspilgtina viduslaiku ēkas skaistumu. Pirms sešiem gadiem pilī tika veikti vērienīgi restaurācijas darbi. Ekskursija pilī vietējā gida pavadībā – mums būs iespēja pilī apskatīt visu!
    Protams, mums gribēsies ilgāk baudīt pils skaistumu – tādēļ mēs turpināsim mūsu iepazīšanos ar pili no gastronomiskās puses: šeit, pilī, ieplānotas mūsu pusdienas. Kā jau varat saprast, cienījamās dāmas un godātie kungi, jūs gaida delikatese – viens no pils firmas ēdieniem: vēžu zupa! (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

   Pēc delikatešu zupas turpināsim mūsu ceļojumu romantiski apburošā senatnē apmeklējot īstu mūsdienu latviešu muižnieku viņa vintāžīgajā muižā Padurē. Šajā muižā nekad nav veiktas vērienīgas pārbūves un pārkārtošanas. Līdz pat mūsu dienām tā saglabājusies autentiskā kopapjomā ar lielu daudzumu pašas ēkas dekora oriģinālo elementu. Šajā klusajā vietā var sajust senatnes pievilcīgo dvesmu, jo muiža tikusi uzbūvēta 19. gadsimta pirmajā pusē klasicisma stilā. Ekskursija muižā vietējā gida pavadībā.

   Ceļojuma turpinājumā mūs gaida vēl kāds interesants apmeklējums ar garšu. Mēs paviesosimies saimniecībā "Satori Alfa". Šis uzņēmums specializējies smiltsērkšķubrūkleņu, melleņu un dzērveņu audzēšanā un pārstrādē. Ārstnieciskas - bagātas ar vitamīniem, antioksidantiem un minerālvielām – dabīgās ogas un, protams, arī brīnišķīgu garšu. Visi saimniecībā ražotie produkti gatavoti no ogām – 100 % dabīgi, bez ĢMO, konservantiem, pievienotām krāsvielām un kaitīgiem garšas pastiprinātājiem. Viens no "Satori Alfa" mērķiem ir popularizēt smiltsērkšķu un citu vērtīgu ogu lietošanu. Šeit jums arī pastāstīs par šiem augiem; par to, ka smiltsērkšķis ir divmāju augs – vīrišķais un sievišķais, parādīs, kā tos atšķirt dabā. Un, protams, būs arī degustācija – saimnieks piedāvās 4 veidu svaigās sulas un vienu brīnišķīgu kokteili ar smiltsērkšķu sulu (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Būs arī iespēja produkciju iegādāties.

   Vakarā atgriešanās Rīgā. 

   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
   Iespējamie papildizdevumi (saskaņā ar jūsu vēlmēm):
Ēdoles luterāņu baznīca: ziedojumi;
Ēdoles pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 6.00 €; / studentiem, invalīdiem, pensionāriem - 5.00 €; / bērniem no 3 līdz 16 gadu vecumam - 3.00 €;
Pusdienas Ēdoles pilī (vēžu zupa): 4.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Ražotne "Satori Alfa" (ieejas biļete + stāstījums + degustācija): pieaugušajiem - 2.50 €; / skolēniem, invalīdiem, pensionāriem - 2.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Padures muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): 2.00 €. 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 02-05-2021 8:00
Ceļojuma beigas 02-05-2021 20:30
Reģistrēti 32
Pieejamas vietas 14
Oriģināla cena 31.00 €
Cena ar atlaidi 17.67 € (Līdz 30-04-2021 23:59)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga