Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Senās Cēsis, Āraišu ezerpils un Ieriķu Dzirnavas

Senās Cēsis, Āraišu ezerpils un Ieriķu  Dzirnavas
 UZMANĪBU! Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteilumiem atgādinām, ka katram ceļotājam ir jābūt savai muti un degunu aizsedzošajai sejas maskai. Roku dezinfekcijas līdzeklis ceļotājiem būs pieejams autobusā.
 
 Izbraukšana no Rīgas pl. 9.00. 
 
 Vidzemes šosejas 72. kilometrā, starp Siguldu un Cēsīm, daba izveidojusi mierpilnu vietu, kura apvieno gan mistisko romantismu, gan ģimenes mantojumu, gan tādus dabas brīnumus kā ūdenskritumus un, protams, tūristu vidū tik iecienīto pamodināto ūdensvīriņu meklēšanu Melderupītes krastos! Ieriķu dzirnavu parkā skatāmi vairāki ūdenskritumi, bet viens no tiem  ieņēmis vietu prestižajā Latvijas augstāko ūdenskritumu sarakstā kā trešais augstākais. Tā kā Melderupe ir izteikta lašu upe, tad katru gadu rudenī (kad diennakts vidējā temperatūra nokrīt līdz +6C), iespējams vērot kā pa upi uz augšu laši dodas nārstot, savā ceļā pārvarot pašu augstāko ūdenskritumu. Ieriķu dzirnavas ietver arī akmens mūra sienas, kurām nu jau vairāk kā 350 gadu, jo dzirnavas Ieriķu ciema kartē pirmo reiz parādās 1681. gadā.  Savulaik tās celtas kā daļa no Ieriķu muižas saimniecības. Gar upi iekārtota koka pastaigu taka ar lielu daudzumu skatu laukumiņu, lapenīšu un atpūtas soliņu. Piedāvājam pastaigu gar Melderupīti, lai izbaudītu neaizmirstamās ainavas. 
 
 Cēsis – ne tikai viena no Latvijas senākajām pilsētām, bet arī viena no latviskākajām pilsētām. Pilsēta piepildīta gan ar dabas ainavām un vēsturiskajām liecībām, gan senatnes elpu un mūsdienu dunoņu. Cēsu pilsēta un reģions pamatoti uzskatāmi par tūristiem vispievilcīgāko apmeklējumu objektu Vidzemē. Ļaudis, kuri ciena gan kultūras, gan vēstures mantojumu, dabas ainavu skaistumu, mazpilsētas mierīgo dzīves ritmu, apmeklē Cēsis visos gadalaikos. Cēsis dibinātas 1206. gadā, tādejādi uzskatāmas par trešo senāko pilsētu Latvijā. Ir iespējams apmeklēt viduslaiku pili, kurā neatņemama ekskursijas sastāvdaļa ir torņa pētīšana lāpu gaismā. Jaunās pils ekspozīcija iepazīstina ar tās īpašnieku dzimtas vēsturi un interjera kultūru, savukārt Izstāžu mājā savu interesi pabaros mākslas cienītāji. Viduslaikos ap Cēsu cietoksni un baznīcu cieši viena pie otras, visos virzienos izveidojušās šauras, līkumotas ieliņas ar amatnieku darbnīcām un tirgotāju veikaliņiem. Neskatoties uz to, ka karadarbības un daudzkārtējo ugunsgrēku rezultātā ļoti cietusi Cēsu viduslaiku apbūve, vēsturiskais centra ielu tīklojums saglabājies līdz mūsu dienām  gandrīz bez izmaiņām. Uz šodienu Cēsu vecpilsētā iespējams apskatīt lielu daļu vēsturisko un arhitektoniski vērtīgo ēku – 13. gadsimtā būvēto Sv.Jāņa baznīcu, Rātsnamu, Tirgoņu namu, Harmonijas ēku un princešu māju. Šo un citu ēku pirmajos stāvos ļoti bieži izvietojušies nelieli veikaliņi un dažādas radošās darbnīcas. Blakus namiem – unikāli pagalmiņi, skvēri un laukumiņi. Mēs dosimies pastaigā pa vecpilsētas ieliņām un pils parku.
 
 Āraišu arheoloģiskais parks ietver ezera māju rekonstrukcijas un viduslaiku cietokšņa drupas, akmens un bronzas laikmeta māju rekonstrukciju Meitu salā. Parka ekspozīcija ikvienu interesentu iepazīstinās ar to, kā šeit senatnē dzīvojuši, ko ēduši un kā ģērbušies vietējie iedzīvotāji, kādēļ ezerpils tika noslīcināta Un kā tā tika no jauna uzbūvēta. 
 
 
 Ceļojuma cenā iekļauts:
 
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
 Papildizmaksas:
Ieejas biļetes:
Ieriķu dzirnavas – pieaugušajiem - 3€, pensionāriem, studentiem, skolēniem – 2€, līdz skolas vecumam – bez maksas.
Ekskursija Cēsīs 2-3€ par cilvēku, līdz skolas vecumam – bez maksas.
Āraiši - pieaugušajiem - 4€, pensionāriem, studentiem, skolēniem – 3€, līdz skolas vecumam – bez maksas.
 
 
   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 24-07-2021 9:00
Ceļojuma beigas 24-07-2021 21:00
Reģistrēti 25
Pieejamas vietas 4
Cena vienai personai 34.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga

Reģistrācija uz šo ceļojumu ir pabeigta