Jūnija valsis un baltais Piebalgas zelts

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzemi) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

 

 7:50 – pulcēšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.

 Ierodoties Piebalgā vispirms izbaudīsim šī novada dabas ainavu – pieturēsim pie Brežģa kalna skatu torņa, kurš slejas 11 metru augstumā. No torņa skatāmajā ainavā vērojami vairāki novada ezeri.

 Nākamā pietura mūsu ceļojumā – mini zooloģiskais dārzs Rika ZOO, kur lieliski pavadīsim laiku mūsu mazo draugu – mīlīgu alpaku kompānijā. Jums būs iespēja kopā ar dzīvniekiem pastaigāties pa gleznainajiem Piebalgas pakalniem, kā arī jums būs iespēja alpakas pabarot. Mini zoodārza apmeklējums saimnieces stāstījuma pavadībā. Šeit pat, dārgie draugi, šajā ainaviskajā vietā mēs ar jums uzrīkosim pikniku! Visiem nepieciešams iestiprināties, bet tik skaistā vietā to darīt būs divtik patīkami! Ņemam līdzi uzkodu groziņus, lai mūsu ceļojuma gaitā mēs būtu spēka un laba noskaņojuma pilni!  

 Turpinājumā mēs dosimies uz Vecpiebalgu – kuras pašā centrā izvietojies dīķis, kura īpašnieks tajā audzē dažādu šķirņu ūdensrozes. Saimnieka stāstījums par ūdensrožu vēsturi un audzēšanas niansēm. Būs iespēja iegādāties šos augus un saņemt praktiskus padomus kopšanā. Šai pat dīķī tiek audzētas arī pieradinātas karūsas, kuras varēsiet pabarot no rokas.

 Esot Vecpiebalgā, aplūkosim arī viduslaiku pilsdrupas. Sākotnēji pils būvēta 14. gadsimta sākumā, bet nopostīta Livonijas kara laikā 16. gadsimta otrajā pusē.

 Un nu pienācis laiks viesoties Piebalgas porcelāna fabrikā, kura jau vairāk nekā 10 gadu garumā ražo porcelānu, kuru šeit dēvē par Piebalgas "balto zeltu", jo tas kļuvis par vienu no novada galvenajiem simboliem. Nelielā ražotne šo gadu laikā ar savām oriģinālajām un neparastajām idejām kļuvusi pazīstama ne tikai Latvijas porcelāna izstrādājumu tirgū. Ekskursija fabrikā (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), porcelāna izstrādājumu ekspozīcijas apskate, suvenīru iegāde.

 Pametot Vecpiebalgu, ceļš mūs aizvedīs uz Jaunpiebalgu – novadu, kurš dāvās mums tikšanos ar izcilo 20. gadsimta sākuma latviešu komponistu Emīlu Dārziņu un iepazīstinās ar viņa daiļradi. Mēs ar jums apmeklēsim memoriālo muzeju "Jāņaskola", kurš veltīts traģiski, mīklainos apstākļos, 35 gadu vecumā no mums aizgājušā komponista dzīves gājumam un daiļradei. Ekskursija vietējā gida pavadībā un "Melanholiskais valsis".

 Un mūsu ceļojuma noslēgumā mēs ar jums apmeklēsim Jaunpiebalgas Svētā Toma evaņģēliski luterisko baznīcu – 19. gadsimta sākuma arhitektūras pieminekli. 2013. gadā baznīca tika restaurēta. Šī diezgan plašā baznīca slavena ar savu kokā griezto altāri un kanceli. Šeit mums ar jums būs iespēja paklausīties muzikālo priekšnesumu seno ērģeļu skanējumā!

 Vakarā atgriešanās Rīgā.
 

 Ceļojuma cenā iekļauts:
Brauciens tūristu klases autobusā;
Grupas vadītāja pakalpojumi;
Dezinfekcijas līdzekļi autobusā.

Iespējamie papildizdevumi:

Piebalgas porcelāna fabrika (ieejas biļete + ekskursija): pieaugušajiem - 4.00 EUR; / pensionāriem (uzrādot apliecību),1., 2. 3. grupas invalīdiem (uzrādot apliecību) - 3.00 EUR;  (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Vecpiebalgas ūdensrozes: ziedojums 1.00 EUR;
Jaunpiebalgas Svētā Toma evaņģēliski luteriskā baznīca (apmeklējums + ekskursija + ērģeļmūzika): ziedojums - 2.00 EUR; 
Mini zooloģiskais dārzs "Rika Zoo" (ieejas biļete + ekskursija teritorijā + pastaiga ar alpakām): 5.00 EUR;
Memoriālais muzejs "Jāņaskola" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): ziedojums 1.00 EUR.

 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 06-06-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 06-06-2020 21:30
Reģistrēts 23
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.