Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Gatavojamies Ziemassvētkiem - meistarklases, tirdziņš un majestātiska baznīca

Gatavojamies Ziemassvētkiem - meistarklases, tirdziņš un majestātiska baznīca
Brīvdienu ceļojums ar autobusu pa Lietuvu un Latviju, izbraukšana no Rīgas
 
 
 
 
 
 
 
 

7:20pulcējamies pieturā.

7:30 – izbraucam no Rīgas.

 

Ierodoties Lietuvā, pieturēsim Jodupes ciemā, kur mūs sagaidīs viesmīlīgās Šakošu un sēņu cepumu mājas saimnieces. Tā kā mūsu vizīte iekrīt Ziemassvētku laikā, tad ievingrināsim roku sēņu cepumu rotāšanā ar dažādu krāsu glazūru. Ko un kā darīt, mums ierādīs konditorejas saimnieces, kā arī visus nepieciešamos materiālus viņas būs jau laicīgi sagatavojušas. Mums atliks kļūt par paklausīgiem mācekļiem un cītīgi sekojot visiem norādījumiem, izveidot pašiem savas cepumu sēnītes (dalība meistarklasē jāpasūta iepriekš, pirms ceļojuma). Būs arī iespēja iegādāties konditorejas produkciju.

 

Turpinājumā dosimies uz Rokišķiem, kur šodien būs atvērts Ziemassvētku tirdziņš. Brīvais laiks, lai paviesotos tirdziņā un iegādātos kādas dāvaniņas, bet varbūt, lai pastaigātu pa pilsētu un baudītu Ziemassvētku noskaņojumu.

Netālu no Rokišķiem atrodas interesantā Salos muiža. Mēs tur nonāksim tieši pusdienlaikā, tādēļ nevilcināsimies, bet sēdīsimies pie galda un baudīsim pusdienas, kuras mums būs sagatavojuši muižas pavāri (jāpasūta pirms ceļojuma).

Šodien pusdienām mums tiek piedāvāta svaigu kāpostu zupa, pamatēdienam ir iespēja izvēlēties vistas krūtiņu vai cūkas kakla šķēli, bet desertā turpat muižā ceptas ābolmaizes gabaliņš.

Tāpat ir vērts piebilst, ka Salos muižas restorānā nepaguris vēl jo projām strādā robotkaķis.

Iestiprinājušies un atjaunojuši spēkus, kļūsim par māksliniekiem-mācekļiem. Salos muižā radīsim Ziemassvētku bildīti šokolādē! Cītīgi sekojot muižas darbinieka norādēm, izkrāsosim, noformēsim un iesaiņosim savu jaunradīto šokolādes šedevru, kurš kļūs par suvenīriņu mums pašiem (dalība meistarklasē jāpiesaka pirms ceļojuma).

Salos muižā ar ekskursiju vietējā, krieviski runājošā gida vadībā izstaigāsim muižas vēsturiskās zāles, ieklausoties vietējos stāstos un leģendās, fotografējoties interesantos interjeros.

 

Un, tā kā Ziemassvētki ir svarīgi kristiešu svētki, tad atceļā uz mājām iegriezīsimies Skaistkalnē, lai apmeklētu 1692. gadā jezuītu ordeņbrāļu būvēto barokālo baznīcu, kas tolaik šajā teritorijā bija neredzēta greznība. Dievnams saglabājis brīnišķīgu mākslas priekšmetu kolekciju un greznu vēsturisko interjeru, kurš veidots galvenokārt baznīcas celtniecības periodā - lielāko Latvijā koka altāri, kanceli un ērģeļu prospektu. Skaistkalne ir visnozīmīgākais katoļu centrs Zemgalē un otrs ievērojamākais svētceļnieku mērķis Latvijā pēc Aglonas. Dievnama lepnums - sānu altārī skatāmā, 18. gadsimta vidū darinātā altārglezna-brīnumdarītāja "Marijas pasludināšana".

 

Vakarā atgriežamies Rīgā.

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

Transporta pakalpojumi;
Grupuas vadītāja pakalpojumi.


Papildizdevumi
:

Meistarklase Šakošu un cepumu sēņu mājā Jodupē6,00 EUR/pers (dalība jāpiesaka pirms ceļojuma);

Šokolādes meistarklase Salos muižā - 6,00 EUR/pers (dalība jāpiesaka pirms ceļojuma);

Ekskursija Salos muižā - ieejas biļete + krieviski runājošā gida pakalpojumi – 3,50 EUR/pers (dalība jāpiesaka pirms ceļojuma);

Pusdienas Salos muižā – zupa + pamatēdiens + deserts + tēja/kafija (jāpasūta pirms ceļojuma) 12,00 EUR/pers;

Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu baznīca - 2,00 EUR/pers.


 

Grupas vadtāja Inga.

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 03-12-2022 7:30
Ceļojuma beigas 03-12-2022 21:00
Reģistrēti 22
Pieejamas vietas 0
Cena vienai personai 40.00 €