Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Baltkrievijas motīvi Minska - Mira - Nesviža un Gervjati

Baltkrievijas motīvi Minska - Mira - Nesviža un Gervjati
1 diena. 5.30 izbraukšana no Rīgas.

Ierašanās Minskā. Izvietošanās viesnīcā.

Apskates ekskursija Minskā vietējā gida pavadībā krievu valodā. Ekskursijas laikā jūs redzēsiet Pētera Pāvila baznīcu XVII gs., Troicas priekšpilsētu, senāko Nemiču ielu un gleznaino augšpilsētu, kur saglabājušies arhitektūras pieminekļi XVII—XIX gadsimtiem.

Brīvais laiks.

Nakts viesnīcā 3 * Minskā.

2 diena. Brokastis.

Ārpilsētas ekskursija “Baltkrievija – piļu valsts”. Jūs redzēsiet visvērtīgākos Baltkrievijas pieminekļus, kuri iekļauti UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā –pils Mirā un pils parka ansambli Nesvižā, kuru ilggadīgā restaurācija

pabeigta 2011. gadā. Varenā Miras pils, kas būvēta XVI gadsimta pirmajā ceturtdaļā, tā spilgtais arhitektūras veidols, spēcīgās sienas un torņi, kolorītie iekšpagalmi atstāj neaizmirstamus iespaidus, ko papildina muzeja ekspozīcijas apskate pils ziemeļu korpusā. Pils saimnieku dzīves gaisotne sākas no pagraba, kur glabājas pārtikas krājumi un atrodas vīna pagrabs, kas beidzas ar deju zāli, kurš slīkst rokoko greznībā... Blakus pilij - Jūgendstila baznīca - pēdējo titulēto pils īpašnieku - prinču Svjatopolkas-Mirskas - kaps. Miras ciemata vēsturiskā daļa ir brīnišķīgi saglabājusi bijušo mājiņu kolorītu, kur gadsimtu gaitā kopā - dzīvoja baltkrievi, poļi, ebreji, čigānieši, tatāri... Jūgendstila baznīca - pēdējo titulēto pils īpašnieku - prinču Svjatopolkas-Mirskas - kaps. Miras ciemata vēsturiskā daļa ir brīnišķīga - Pareizticīgā baznīca, katoļu baznīca, sinagogas, baznīcas, amatnieku un tirgotāju mājas veido Mira ciemata tirgus laukuma ansambli.

Pārbrauciens uz Nesvižu - bijusī Radzivila kņazu ordinācijas galvaspilsēta. Uz šīs gleznainās pilsētas tirgus laukuma ir saglabājusies rātsnams, senas tirdzniecības rindas, amatnieku mājas; blakus – Slucka Brama (XVII gadsimta pilsētas vārti). Pēc Itālijas arhitekta Džovanni Marija Bernardoni rīkojuma 1593. gadā pēc Nikolaja Kristofa Radzivila rīkojuma “bāreņi”: krāšņās tempļa freskas, kas atrodas Kripta pagrabā (Radživillu dzimtas muiža — 3-ais pasaulē pēc apbedījumu apjomiem), šo svētvietu atzīmē kā vērtīgāko Baltkrievijā. XVI-XVIII gadsimta Pils parku kompleksa apskate (arhitekte Džovanni Marija Bernardoni), kas ieskauta ar augstiem zemes vāliem un plašiem dīķiem. Tā arhitektūrā sastopami Renesanses, Baroka un Klasicisma elementi. Visvarenā pils ir kā sistēma vienotajā ēku ansamblī, kas veido elegantu parādes pagalmu. Iespaidīgu ekspozīciju apskate pils kompleksā ir pils parādes zāles (medību, balles, portreta, kamīna, zelta u.c.), dzīvojamās un saimniecības telpas. Pastaiga pa gleznainiem parkiem, kas piekļaujas pilij. Ekskursija vēsta par Radzivillu dinastijas vēsturi - vienu no varenākajiem Lietuvas un Polijas lielkņaza dzimtu, kas atstāja dziļas pēdas baltkrievu tautas un visas Eiropas civilizācijas kultūras mantojumā …

Atgriešanās Minskā.

Alus darītavas muzeja apmeklējums

Iepazīšanās ar dažādu alus šķirņu īpatnībām, kura notiek muzeja izstāžu zālē. Ekskursijas ietvaros notiek dažādu alus šķirņu profesionālā degustācija, paklausīsimies interesantu stāstu par Alivarijas alus rašanās vēsturi.

3 diena. Brokastis.

Ekskursija Tautas amatu muzejā - Dudutki. Jūs gaida brīnišķīgs ceļojums: nopietna ekskursija ar nenopietniem piedzīvojumiem - samogona degustācija, jāšana uz zirga, cienasts Dudutki dzirnavās.... Jūs redzēsiet Baltkrievijā vienīgās darbojošās vējdzirnavas, dosieties uz podnieku darbnīcu, apmeklēsiet senu XIX gs. smēdi, tradicionālo galdniecības mākslas darbnīcu, gleznaino maizes ceptuvi, seno automobiļu izstādi .Kā arī pabūsiet galdniecības daiļamatnieka darbnīcā un krāšņā maizes ceptuvē. Turklāt muzeja teritorijā ir arī stallis ar Orlova

rikšotājiem, strausiem, mežacūkām un citiem zvēriem. Jūs dosieties uz pikniku gleznainajām pļavām, kur varēsiet ieslīgt senās muižas atmosfērā. Ekskursijas laikā jūs gaida 3 degustācijas:

• pie samogona aparāta (samogons, maize, sāļš gurķis, medus)

• maizes ceptuvē (svaigi cepta maize, 3 sieru sķirnes, sviests, tēja)

• dzirnavās (baltkrievu speķis ar maizi)

Pusdienas

Atgriešanās Minskā.

Iepazīšanās ar baltkrievu tautas garīgo un intelektuālo bagātību - nacionālās bibliotēkas ēka, kas veidota briljanta formā, kas simbolizē cilvēka zināšanas. Dosities uz Baltkrievijas Nacionālās bibliotēkas skatu laukumu, kur no putna lidojuma var redzēt neaizmirstamu pilsētas panorāmu.

Brīvais laiks.

4 diena. Brokastis.

Numuru atbrīvošana. Izbraukšana uz Rīgu.

Pa ceļam apmeklēsim vienu no slavenākajiem, populārākajiem un unikālajiem Baltkrievijas tempļiem. Runa ir par Svētās Trīsvienības baznīcu, kas celta 1903. gadā.

Kristiešu baznīca ir pērle ne tikai mūsu ekskursijā, bet arī visā Baltkrievijā. Savā arhitektūrā Troicka baznīca atgādina Parīzes Dievmātes Katedrāli. Dievnama atjaunošanas process nebija vienkāršs, jo speciāli viņam tika uzcelta ķieģeļu rūpnīca, kaļķi izgatavoti no Lošas upes akmeņiem, šķīdumā pievienoja olas, kuras

savāca no vietējiem iedzīvotājiem, bet dakstiņus ieveda no Vācijas. Šī baznīca ietilpst Baltkrievijas augstāko tempļu top-3 - zvanu torņa augstums 61 metrs.

Teritorija ap Troicas baznīcu Gervjatos ir brīnišķīgi labiekārtota. Šeit ir vesels neliels ainavu parks un dārzs ar daudziem retiem dekoratīviem koptiem kokiem, krūmiem un ziediem, kas savākti skaistās puķu dobēs. Pie baznīcai pieguļošās teritorijas izvietotas daudzas Apustuļu, soliņu, laternu, ziedu un citu mazu arhitektūras formu skulptūras. Šī dārza teritoriju šķērso skaisti celiņi un to ieskauj dekoratīvi izkalts žogs. Netālu no baznīcas ieejas ir unikāli koka krusti ar ļoti sarežģītu, izteiksmīgu un skaistu kokā izgrebtu vītni.

Vēla atgriešanās mājās

Cenā ietilpst:
vieta komfortablā autobusā;
gida – grupas vadītāja pakalpojumi;
3 naktis viesīcā 3*Minskā, 2 vietīgi numuri ar visam ērtībām, 3 brokastis viesnīcā;

Papildus izdevumi:
ekskursiju pakete ( bez ieejas biļetēm):
- izbraukuma ekskursija uz Dudutkiem - 20 €
- apskates ekskursija Minska - 10 €
- izbraukuma eksk. Uz pili Nesviža/Mir - 20 €
-Nacionālā Bibliotēka- 5 €
- Alus muzeja apmeklējums+degustācija-8€

Bērniem līdz 12 g. atlaide par eksk . - 50 %

Ieiejas biļetes :
Dudutki-10 €
Nesviža pils-8€
Mira Pils-8€

· vienvietīgs numurs viesnīcās: piemaksa 35 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu;
· papildus vieta autobusā: 70 EUR

· Vīza pieaugušajiem /bērniem 10 euro
· veselības apdrošināšana (lidz 65 g.) - 5 €

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 18-11-2021 5:30
Ceļojuma beigas 21-11-2021 23:00
Reģistrēti 0
Pieejamas vietas 48
Oriģināla cena 185.00 €
Cena ar atlaidi 127.65 € (Līdz 31-03-2021 23:59)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga