Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Rēzeknes ebreju noslēpumi, Latvijas Stounhedža Balvos un Ludza lāpu gaismā!

Rēzeknes ebreju noslēpumi, Latvijas Stounhedža Balvos un Ludza lāpu gaismā!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Latgale) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 
 
   1. diena.


   7:20 – pulcēšanās pieturā.
   7:30 – izbraukšana no Rīgas.

   Dodamies uz Latgali. Šoreiz dosimies uz šī reģiona ziemeļiem un apmeklēsim Balvus. Šī mazpilsēta uz robežas starp Latgali un Malēniju izvietojusies starp diviem ezeriem – Balvu un Pērkonu. Šāds novietojums jau pats par sevi paredz īpašu mūsu pirmās apmeklējuma vietas šarmu un skaistumu. Šeit vietējā gida pavadībā mēs dosimies ekskursijā uz Balvu novada muzeju. Šis provinces muzejs iekārtojies divsimt gadus vecā muižas noliktavas ēkā un piesaista pilsētas viesus ar savu moderno multimediālo ekspozīciju, kas veltīta folklorai, novada tradīcijām un paražām, kā arī Balvu pilsētas vēsturei. Šeit tiešām ir ko redzēt! Piemēram, bērniem – un ne tikai bērniem – domātas dažādu tēmu datorspēles. Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskajiem izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām – videoprojekcijām, inovatīviem grafiskiem dizainiem un sensoru ekrāniem.

   Pēc ekskursijas mēs nokāpsim muzeja pagrabā, kur kafejnīcā mūs gaidīs gardas pusdienas (saskaņā ar jūsu izvēli, bet jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā)! Pēc pusdienām būs iespēja pastaigāties Lāču dārzā, kuru daudzu dīvaini saliktu akmeņu dēļ iesaukuši par «Latvijas Stounhedžu». Tieši tā tiek dēvētas 1990. gados veidotās akmens kompozīcijas Balvu pilsētas Lāču dārzā. Milzīgos akmeņus parka iekārtošanai vākuši pa visiem novada laukiem, un no 49 akmens milžiem izveidotas 23 kompozīcijas.

   ​​​​​Nākamā pietura mūsu maršrutā – Jura Bleidera koka gudrību darbnīca. Šajā kokapstrādes darbnīcā viesmīlīgā saimnieka vadībā katram apmeklētājam, kurš vēlas, tiek piedāvāts iepazīties ar koka spēku un tā pielietojumu saskaņā ar senām latviešu dzīves gudrībām. Šeit pat, otrajā stāvā, savas durvis jums vērs darbnīca ar dendroloģisko (dabas) zāli. Apmeklējot šo zāli (ekskursija jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), var pasmelties visdažādākās gudrības un baudīt mirkli vienatnē ar sevi, šeit mēs iepazīsimies ar desmit koku veidiem un katrs no tiem ir īpašs. Šeit skatāms arī Druīdu horoskops – koks kā cilvēka dzīves spogulis. Kā arī, būs iespēja piešūt «Laimes pogu», šeit būs arī galdiņš zīlēšanai ar rokām un iedvesmas soliņš. Un, kā jau pieņemts, šeit atvadoties saimnieks «uz ceļakāju» piedāvās nobaudīt Latgales tradicionālo stipro dzērienu šmakovku.

   Turpinājumā mūsu ceļš vedīs nedaudz uz austrumiem – Latgales «dzīlēs» - uz Ludzu! Tā nebūs tikai vizīte un ekskursija – mēs ieradīsimies Ludzā tieši uz saulrietu un tad, pilsētas vissenākajā vietā - pilskalnā, sāksies teatralizēta ekskursija lāpu gaismā «Lūcijas nakts pasakas»! Mums būs iespēja iepazīt pilskalnu ar drupām caur leģendām pašiem aktīvi piedaloties, un, iespējams, pat ieraudzīt Lūcijas spoku. Ludza ir viena no mūsu valsts senākajām pilsētām, tās pirmsākumi meklējami tālajos viduslaikos, kad to dibinātjusi leģendām apvītā princese Lūcija.

   Ierašanās Rēzeknē. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs vakars. Nakts viesnīcā.
 
   2. diena

   Brokastis viesnīcā. Ekskursiju programma Rēzeknē. Protams, vispirms mēs dosimies uz pilskalnu. Viduslaiku pilsdrupas – pilsētas vissenākā vēstures liecība. No 9. līdz 12. gadsimtam kalna galā upes krastā stāvējusi seno latgaļu pils, bet 13. gadsimtā tās vietā uzbūvēts Teitoņu ordeņa cietoksnis. Pilskalna pakāji rotā vietējo keramiķu radītā princeses Rozes skulptūra, kura iemieso gan mītisko leģendu par princesi, gan Latgales keramikas tradīciju spēku. Mūsdienās pilskalns ir viena no galvenajām apskates vietām Rēzeknē. No kalna virsotnes paveras burvīgs panorāmas skats uz pilsētu.

   Tāpat arī apmeklēsim vēl vienu pilsētas simbolu – Zaļo sinagogu. Mūsdienās tā ir ne tikai Rēzeknes ebreju lūgšanu nams, kur tiek svinēti Purim, Pesah, Roš-a-Šana un citi svētki, bet arī izglītības centrs, kur ar videolekciju, ekskursiju un muzej-pedagoģisko programmu palīdzību apmeklētāji iepazīstas ar ebreju sakrālajām tradīcijām. Un iepazīties tiešām ir ar ko! Daudzi jūdaismu uzskata par mūsu planētas noslēpumaināko reliģiju. Sinagogas ēka Rēzeknē, kura sienu krāsojuma dēļ iesaukta par «Zaļo», uzbūvēta 19. gadsimta vidū. Ebreju kopiena sinagogu dēvē par «Beit Midraš» - skolas māja. Otrā pasaules kara laikā tika iznīcinātas gandrīz visas sinagogas Rēzeknē, kā arī gandrīz visi ebreji, saglabājusies tikai šī viena. 2004. gadā Zaļā sinagoga tika iekļauta vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā kā vienīgais Latvijā koka lūgšanu nams, kas saglabājies gandrīz bez pārbūvēm. Ekskursija vietējā gida pavadībā.

   Nākamā mūsu apmeklējuma vieta atrodas Rēzeknes novadā – Ilzeskalna Vissvētākās Dievmātes ikonas –«Visu noskumušo iepriecinājumam», godam celtā pareizticīgo baznīca. Pats dievnams būvēts 1832. gadā. Šeit skatāmas greznas 19. gadsimta ikonas. Būvniecība veikta par Mihaila Kuļņeva līdzekļiem un te «mūžīgā miegā dus» slavenais huzārs – Napoleona karu varonis – ģenerālis Jakovs Petrovičs Kuļņevs, kuru savos darbos slavinājuši dzejnieki A.S. Puškins un V.A. Žukovskis. Ģenerālis dzimis Ludzā, bet Ilzeskalna baznīca kļuva par Kuļņevu dzimtas kapenēm, tādēļ baznīcu dēvē arī par «Kuļņevu» baznīcu. Tā ir rets sakrālās būves veids, kurā baznīca apvienota ar kapelu, un ir arī spilgts klasicisma stila paraugs. Apmeklējums ar ekskursiju.

    Vai nebūtu laiks mums iestiprināties? Jā, derētu gan, jo pienācis pusdienlaiks (saskaņā ar vēlmēm)! Pusdienas plānojam kafejnīcā «Raibais asaris», kur mūs gaidīs īpašs vietējais gardums – mums pasniegs svaigi ceptu karpu (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā)! Šeit karpa ir tik izcila, ka, lai to nobaudītu, gardēži brauc no ļoti attālām vietām. Porcijā ietilpst ceptā karpa, mērce, salāti un kartupeļi. Labu apetīti!

   Un vēl šajā ceļojumā paviesosimies Varakļānos. Šeit skatāma Varakļānu muiža – viens no izcilākajiem agrā klasicisma paraugiem Latvijā, kurā mūsdienās iekārtojies Varakļānu novada muzejs. Muižas pils, kuru 1783.-1789. gados būvējis Svētās Romas impērijas grāfs Mihaels fon der Borhs, ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Grāfs Mihaels fon der Borhs – izcila 18. gadsimta personība – Polijas seima loceklis, ģeologs, mākslas pētnieks, personīgi ticies ar slaveno francūzi Voltēru, bet Varakļānu muiža bija viņa galvenā rezidence. Ekskursija muzejā vietējā gida pavadībā, kuras laikā būs iespēja arī novērtēt 18. gadsimta sienu freskas muižas zālēs.

   Vakarā atgriežamies Rīgā.

   Ceļojuma cenā iekļauts:
sēdvieta komfortablā autobusā;
gida - grupas vadītāja pakalpojumi;
viena vieta divvietīgā viesnīcas numuriņā ar brokastīm.

   Iespējamie papildizdevumi:
Balvu novada muzejs (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 3.00  €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1.50 €; invalīdiem - 1.00 € ; bērniem līdz 6 gadu vecumam – bez maksas (minimālais dalībnieku skaits grupā 15 personas);
Pusdienas muzeja kafejnīcā: cena tiks precizēt (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Jura Bleidera koka gudrību darbnīca (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā + šmakovkas glāzīte): 4.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Teatralizētā ekskursija ar lāpām vietējā gida pavadībā «Lūcijas nakts pasakas» Ludzā: 2.00 €;
Rēzeknes Zaļā sinagoga (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): ja grupa līdz 20 personām - 2.00 €; / ja grupa 20 personas un vairāk - 1.00  €;
Ilzeskalna pareizticīgo baznīca (apmeklējums + ekskursija): ziedojums 1.00 €;
Pusdienas kafejnīcā "Raibais asaris" (svaigi cepta karpa + kartupeļi + salāti + mērce): 5.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Varakļānu muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 2.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1.00 €; / invalīdiem – bez maksas;
Vienvietīgais numuriņš viesnīcā: pēc pieprasījuma.

 

    Papildus informacija:

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 17-07-2021 7:30
Ceļojuma beigas 18-07-2021 21:00
Reģistrēti 48
Pieejamas vietas 0
Oriģināla cena 90.00 €
Cena ar atlaidi 45.00 € (Līdz 30-06-2021 23:59)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga