Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Majestātiskā Krustpils pils un Čedara galvaspilsēta Preiļi

Majestātiskā Krustpils pils un Čedara galvaspilsēta Preiļi

Brīvdienu ceļojums ar autobusu no Rīgas pa Latviju

7:10 pulcējamies pieturā.

7:15 izbraucam no Rīgas.

 

    

Stratēģiski svarīgā vietā pie Rīgas – Daugavpils – Polockas ceļa un Daugavas brasla jau kopš 13. gadsimta stāv Krustpils jeb Krusta pils. Sava izvietojuma dēļ tā bieži kļuvusi strīdu iemesls. Arī kari un ugunsgrēki to plosījuši. No 16. gadsimta līdz pat 1920. gadam pils bijusi Korfu dzimtas īpašumā. 1921. gadā pilī izvietojies Latvijas armijas Latgales artilērijas pulks, bet padomju laikos PSRS armija . Par visiem laikiem un notikumiem Krustpils pilī, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, šodien mums pastāstīs muzeja ekspozīcija, kura nesen piedzīvojusi rekonstrukciju un tagad blakus jau esošajai vēsturiskajai ekspozīcijai piedāvā septiņas jaunizveidotas interaktīvas ekspozīcijas – “Krustpils. Jēkabpils. Daugava”, “Vecticībnieki Jēkabpilī”, “Izgatavots Jēkabpilī 19. - 20. gadsimtā”, “Cīņas par brīvību 20. gadsimtā”, “Mēs lepojamies”, “Senvēsture”, “Strūves ģeodēziskā loka punkts Jēkabpils”. Ekskursija muzeja gida vadībā.

    Netālu no Jēkabpils, Daugavas krastā Rogaļu gravā izveidota ainaviska pastaigu taka, kur iespējams ne tikai patīkami pastaigāties, bet arī apskatīt Rogāļu dižakmeni (6,5 m garš, 4,6 m plats, 3,7 m augsts, apkārtmērs ap 19 m), pasmelt dzidro Mīlestības avota ūdeni, un sastapt mītiskos tēlus no Rogāļu gravas rašanās teikas. Dosimies arī mēs nelielā pastaigā, lai skatītu un baudītu šo dabas pērli!

    Turpinājumā dosimies uz Latgales centru, uz Preiļiem, kur mūs sagaidīs gide Irēna, ar kuru kopā izstaigāsim Preiļu pilsētas ievērojamākās vietas un poļu izcelsmes grāfu Borhu pils parka (otrs lielākais Latvijā) romantiskās vietas, lai noklausītos aizraujošus stāstus un Preiļu leģendas. Bet rekonstruētajā Preiļu parka kapellā klausoties Irēnas skanīgās balss priekšnesumā būs iespēja novērtēt arī īpašo kapelas akustiku.

     Preiļos pie A/S “Preiļu siers” rūpnīcas atrodas Latvijā vienīgais piemineklis sieram. Vēl  pasaulē ir tikai četri pieminekļi sieram, no tiem divi atrodas Francijā un pa vienam Kanādā un ASV. Tādēļ Preiļus droši var dēvēt par Latvijas siera galvaspilsētu. Un arī mēs par Preiļu sieru ne tikai uzzināsim dažādu informāciju, bet to arī degustēsim. Mūsu garšas kārpiņām tiks piedāvāts piecu! veidu Čedaras siers, sātīgā Čedaras siera zupa ar kaņepēm un grauzdiņu, bet desertā Čedaras siera saldējums! Jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā. Tātad, klausoties atraktīvās saimnieces Ineses stāstos par Preiļu sieru, būsim ne tikai iepazinuši Preiļu garšu, bet arī iestiprinājušies un atjaunojuši spēkus ceļojuma turpinājumam.

      

Un vēl Preiļos apmeklēsim kādu unikālu vietu – Moto & Metal Nester Costum mākslas galeriju, kura sola daudz pozitīvu emociju, iedvesmu un kreativitāti. Baudīsim Aleksandra Nesterjuka radīto mākslu bez ierobežojumiem! Mākslinieks rada metāla skulptūras no dažādām jau nederīgām detaļām, kā arī unikālas dizaina mēbeles. Katrai skulptūrai ir ne tikai dekoratīva funkcija, bet arī sava filozofija, koncepcija un veidošanas loģika. Aleksandra galvenais iztēles instruments ir forma, caur kuru viņš izpauž savas jūtas, emocijas, domas, spēku un zināšanas.

 

Ap pl. 21:00 plānota atgriešanās Rīgā.

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

Viena sēdvieta tūristu klases autobusā;

Grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Papildizdevumi:

Krustpils pils: ieejas biļete + ekskursija pilī; 6,00 € pieaugušajiem, 4,00 € skolēniem, studentiem, senjoriem;

Ekskursija Preiļos ar Irēnu: 2,00 €/pers.;

Čedara degustācija (5 veidu Čedars + krēmzupa ar kaņepēm un grauzdiņu + Čedara saldējums + dzēriens) (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā) 8,50 €/pers.;

Moto & Metal Nester art galery apmeklējums: 6,00 € pieaugušajiem, 2,50 € bērniem no 6 līdz 15 g.v., 3,50 € bērniem no 15 līdz 18 g.v., senjoriem un personām ar invaliditāti, 4,50 € studentiem.

 

Ekskursija notiek latviešu valodā.

Gids - Inga

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 21-08-2022 7:15
Ceļojuma beigas 21-08-2022 21:00
Reģistrēti 48
Pieejamas vietas 0
Cena vienai personai 30.00 €

Atvainojiet, brīvo vietu nav, reģistrācija uz šo ceļojumu pabeigta