Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Biržu skaistums un garša

Biržu skaistums un garša
7:50 – pulcēšanās sākumpunktā.
8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
Ierašanās Biržos. Sestdiena Biržos ir lietuviešu tradicionālā lielā tirgus diena. Izmantosim arī mēs iespēju tirgū iegādāties ko garšīgu, vai ko noderīgu, vai vienkārši pastaigājoties izbaudīsim sestdienas tirgus atmosfēru.
 
Pēc tirgus apmeklējuma turpināsim programmu ar ekskursiju un gastronomisko baudījumu. Dosimies apmeklēt Biržu galveno tūrisma atrakciju – seno pili, kura savulaik piederējusi vienai no slavenākajām dzimtām Lietuvā – Radziviliem. Mūsdienās pilī izvietojies novadpētniecības muzejs. 17. gadsimtā būvētās pils 25 zālēs izvietojušās vairākas ekspozīcijas, kuras mums laipni izrādīs muzeja darbinieks – vietējais gids.
 
Programmas gastronomiskajā daļā iepazīsimies ar „Žaldoko Alus“ – tas ir īpašs novadpētniecības muzeja piedāvājums pilsētas viesiem, lai iepazīstinātu viņus ar reģiona senajām alus darīšanas tradīcijām. Šīs daļas laikā jums būs iespēja noklausīties stāstu par alus tapšanas procesu, nodegustēt vietējo tradicionālo alu no pilsētas senākās alusdarītavas, kas tiks pasniegts kopā ar uzkodām, Lietuvas Aukštaitijas reģiona folkloras ansambļa priekšnesumu pavadībā.
 
Brīvais laiks Biržos, lai izbaudītu pusdienas kādā no pilsētas kafejnīcām vai restorānā, vai nesteidzīgai pastaigai pa pilsētas ielām.
 
Turpinājumā dosimies uz vienu no senākajām Lietuvas ūdenskrātuvēm - Širvenos ezeru, kurš tika izveidots 16. gadsimtā, lai nostiprinātu cietokšņa un pilsētas aizsargspējas. Ezera pretējā krastā 19. gadsimtā uzbūvēts Astravo muižas komplekss, kurā mūsdienās iekārtojusies linu fabrika. Lai savienotu Biržus un Astravo muižu, pāri ezeram tika uzbūvēts kājāmgājēju tilts 525 m garumā – pašreiz tas ir visgarākais kājāmgājēju tilts uz ezera Lietuvas teritorijā.
 
Un Biržu apmeklējuma noslēgumā dosimies uz Biržu reģionālā parka vienu no gleznainākajām vietām – Kirkilu ezera krastu, kur kanoe laivas silueta formā uzbūvēts 32 m augsts skatu tornis. Tur ir iespējams uzkāpt uz 30 m augstumā esošo skatu platformu, lai baudītu vienu no šī Lietuvas reģiona dabas gleznainākajām ainavām – Kirkilu ezera ainavu.
Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Cenā iekļauts:
transporta pakalpojumi brauciena laikā;
ceļu nodokļi;
grupas vadītāja pakalpojumi;
 
Cenā nav iekļauts:
medicīnska apdrošināšana -1.3€;
Biržu pils (ieejas maksa + ekskursija): pieaugušajiem - 4.5€ / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 3.5€;
Programma "Degustācija «Žaldoko Alus»" (alus vai kvass + uzkodas + Aukštaitijas folkloras ansambļa priekšnesums) - 7€;
 
Lūdzam, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 30-06-2018 8:00
Ceļojuma beigas 30-06-2018 22:00
Reģistrēti 46
Pieejamas vietas 0
Cena vienai personai 30.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Atvainojiet, brīvo vietu nav, reģistrācija uz šo ceļojumu pabeigta