Spāres muiža, Jaunmoku pils, senākās ērģeles un ceriņu vīns

Autobusu, ekskursijas ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

7:50 - pulcēšanās pieturā.
8:00 - izbraukšana no Rīgas. Jaunmoku pils apmeklējums un ekskursija ar vietējo gidu.
Tā ir neogotiskā stilā celta pils ar jūgendstila elementiem, celta pašā 20.gadsimta sākumā pēc slavenā arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta. Pils celta Rīgas mēram Džordžam Armitstedam kā medību rezidence. Jaunmoku pilī atrodas īpaši Armitstedu dzimtas vēsturei veltīta ekspozīcija, bet otrajā stāva mājvietu radis Meža muzejs.

Nākamā pietura Stendē - Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts. Dibināts 1922. gadā, tas jau gandrīz 100 gadus nodarbojas ar graudaugu izpēti, jaunu šķirņu radīšanu un to aklimatizāciju Latvijas dabas apstākļiem. Vietējais darbinieks novadīs mums ekskursiju, kā arī mūs sagaida graudu izstrādājumu degustācija un dzēriens.

Programmas turpinājumā - Spāres muiža un ekskursija ar vietējo gidu. Celta 18.gadsimta beigās, muiža izceļas ar interesantām divu laidumu kāpnēm, kas Latvijas muižām ir retums. Mūsdienās Spāres muiža ir sabiedrisks un tūrisma centrs. Spāres muiža ir pazīstama arī ar leģendu par Balto dāmu... Apmeklējuma noslēgumā baudīsim tējas pauzi ar īpaši mums pēc senas muižas receptes gatavotu kliņģeri.

Mūsu nākamā pietura - Ugāle. Vietēja gida pavadībā apmeklēsim Ugāles luterāņu baznīcu, kurā atrodas senākās ērģeles (1697. -1701.g) Latvijā. Baznīca celta 1693. gadā Kurzemei raksturīgā stilā ar masīvu torni un sakristeju altāra galā. Interjers veidots baroka stilā ar izsmalcinātiem kokgriezumiem.
 
Ekskursijas noslēgumā - degustācija vīna darītavā "Vējkalnietis", kas ir viena no ekskluzīvākajām vīna darītavām Latvijā. Pats viesmīlīgais saimnieks iepazīstinās ar saviem vīniem un, protams, uzcienās ar tiem. Nogaršosim 5 dažādus vīnus, tajā skaitā slaveno balto ceriņu vīnu.

Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Cenā ietilpst:
Brauciens ar  komfortablu autobusu;
Gida-pavadoņa pakalpojumi;
 

Papildus izmaksas:
Vīna degustācija vīna darītavā "Vējkalnietis" - 4€;
Ugālas luterāņu baznīca - par ziedojumiem;
Ekskursija pa Spāres muižu - 1,5 €;
Tējas pāuze (tēja + cepts keramzelis) - 3 € (rezervācija birojā);
Pētniecības centrs Stendē (degustācija + ekskursija) - 3 €, skolēniem un pensionāriem - 2,5 €;

 
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 24-02-2018 8:00
Ceļojuma beigu datums 24-02-2018 21:00
Reģistrēts 1
Pieejamās vietas 45
Individuālā cena 35.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.