Ēdoles pils, Kalnansu purvs, melnā keramika un zupa ar vēžiem!

7:50 – pulcēšanās pieturā.
8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
Ierašanās Ēdolē un ekskursijas programmas sākums. Ēdoles galvenais lepnums – pils, kura pazīstama tālu aiz mūsu valsts robežām. Tā ir senāka par baznīcu un tās vecums rēķināms gandrīz 800 gadus! Greznā Ēdoles pils ir privātīpašums – tās telpu greznais iekārtojums, labais restorāns ar teicamo ēdienu piedāvājumu un, protams, arī pils leģenda. Bagātīgie pils interjeri pārsteidz pat pieredzējušus ceļotājus – lielu daļu interjera priekšmetu īpašnieks iegādājies dažādos Eiropas antikvariātos. Ap pili izvietojies parks, kurš vēl paspilgtina viduslaiku būves skaistumu – uz dabas fona pils izskatās vēl greznāka. Pirms sešiem gadiem pilī tika veikti vērienīgi restaurācijas darbi. Ekskursija pilī vietējā gida vadībā – mums būs iespēja apskatīt visu!
 
Protams, mums būs vēlēšanās paildzināt uzturēšanos skaistajā pilī – tieši tādēļ iepazīsim to arī no gastronomiskā viedokļa: šeit, pilī, ieplānotas mūsu pusdienas. Kā jūs, cienītās dāmas un godātie kungi, jau esat sapratuši, jūs gaida delikatese – viens no pils firmas ēdieniem: zupa ar vēžiem! (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
Pēc delikatešu zupas baudīšanas mēs turpināsim mūsu viesošanos romantiski apburošajā senatnē un apmeklēsim īstu, mūsdienīgu latviešu muižnieku viņa vintāžas muižā Padurē. Šai muižai būtiskas pārbūves un pārveides gājušas secen, līdz pat šai dienai paliekot autentiskā veidolā ar tiešām lielu daudzumu oriģinālo detaļu pašas būves dekorā. Šajā klusajā vietā var sajust pievilcīgu senatnes elpu, jo muiža būvēta klasicisma stilā 19. gadsimta pirmajā pusē. Ekskursija muižā vietējā gida vadībā.
 
Padurē mājo arī brīnišķīga amatnieka darbnīca – keramikas darbnīca "Saules ceplis". Šeit savus darbus rada keramiķe-dizainere Madara Attiķe. Viņa ir viena nedaudzajiem sava aroda meistariem, kas traukus darina pēc senas tehnoloģijas - katru darbiņu meistare rada ar rokām un apdedzina atklātas uguns bedres ceplī, kā arī apstrādā ar koka un sudraba karotēm. Sudraboti melnie keramikas izstrādājumi izskatās piemīlīgi un izdaiļos jebkuru māju. Šeit mēs saimnieces-dizaineres vadībā iepazīsimies ar darbnīcu un radītajiem priekšmetiem, kā arī viņa mūs pacienās ar tēju no meža ogām, kuras viņa pati salasījusi tīrajos Kurzemes novada mežos (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
Šīs dienas ceļojumu noslēgsim dodoties mierpilnajā Kurzemes dabā. Kalnansu purvs atrodas netālu no Kabiles ciema. Līdz purvam un tajā esošā purva ezera «bezdibeni» caur mežu ved apmēram kilometru gara koka dabas taka. Pa koka celiņu ir ērti pārvietoties jebkuras kompleksijas un vecuma tūristam. Blakus purva ezeram ir labiekārtota atpūtas vieta ar galdu, kur ir ērti nedaudz atpūsties un izbaudīt purva ainavu. Līdz Otrajam pasaules karam Kalnansu purvā nelielos apjomos ieguva kūdru, taču šobrīd saimnieciskā darbība šeit ir aizliegta, lai saglabātu šīs vietas, kura 21. gadsimtā pārvērtusies īstā tūrisma dabas objektā ar klusumu, gleznainām ainavām, ideālu vietu dvēseles mieram un atpūtai, skaistumu.
Pastaiga purva dabas takā.
 
Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.

Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
Ēdoles pils (ieejas biļete + ekskursija pils gida vadībā): pieaugušajiem - 6.00 €; / studentiem, invalīdiem, pensionāriem - 5.00 € / bērniem no 3 līdz 16 gadu vecumam - 2.00 €;
Pusdienas Ēdoles pilī (zupa ar vēžiem): 4.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Keramikas darbnīca "Saules ceplis" (ieejas biļete + ekskursija + meža ogu tēja): 4.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Padures vintāžas muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 5.00 €.
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 04-06-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 04-06-2022 21:30
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.