Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Panevēža – tādu jūs to vēl nebūsiet redzējuši!

Panevēža – tādu jūs to vēl nebūsiet redzējuši!
  

  Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Lietuvu. Izbraukšana no Rīgas.  

 
   7:50 – pulcēšanās pieturā.
   8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
 
 
 
 
 
 
   Panev5Ierašanās Panevēžā. Pats pirmais objekts, kuru mēs šajā dienā apmeklēsim, būs slavenais Panevēžas ceļojošais Leļļu teātris! Tā tiešām ir vienreizēja iespēja apmeklēt tādu teātri, jo no maija sākuma teātris uz riteņiem dodas viesizrādēs pa visu Lietuvu, uz apciemot to ar ekskursiju jau vairs nebūs iespējams. Panevēžas ceļojošais Leļļu teātris ļoti cieši saistīts ar tā dibinātāju Antanu Markucki. Teātris dibināts tālajā 1986. gadā – kad aizsākās milzīgs un smags darbs.
 
 
 
 
 
   
 
 
 
   Panev1Šobrīd Panevēžas Leļļu teātris uz riteņiem ir vienīgais šāda veida teātris visā Eiropā – Katru gadu teātra kolektīvs iejūdz ratos divus zirgus un dodas viesizrādēs pa mazajām Lietuvas pilsētām un ciematiņiem. Veselu mēnesi, neskatoties uz laika apstākļiem, tehniskajām ķibelēm vai problēmām ar zirgiem, trupa sniedz izrādes no saviem ratiem, bet nakšņo teltīs, skolās vai kultūras centros. Direktora – mākslinieciskā vadītāja Antana Markucka aizrautība un darba mīlestība novērtēta ar Hansa Kristiāna Andersena prēmiju. Ekskursija teātrī vietējā gida pavadībā un iespēja parunāties arī ar teātra aktieriem (jāpiesakās pirms brauciena mūsu birojā).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   Panev4Programmas turpinājumā mēs apmeklēsim vienu no slavenākajām pilsētas apskates vietām – stikla mākslas studiju „Glasremis”. Šo privāto studiju pirms 20 gadiem dibinājis Remigijus Kriukas. Viss, ko studija radījusi, ir tikai roku darbs. „Glasremis” veido stikla skulptūras, atsevišķus interjera un eksterjera elementus, dažādu krāsu un izmēru dekoratīvos stikla objektus. Visi studijas darbi – tās dibinātāja un īpašnieka oriģinālais dizains. Ekskursija studijā vietējā gida pavadībā.

  Panevēža pievilina ne tikai ar saviem teātriem, mākslas studijām un galerijām, ne mazāk sajūsmina arī vietējā virtuve. Panevēžai ir raksturīgi ēdieni, kurus neatradīsiet nekur citur Lietuvā. Un arī jums mēs piedāvāsim nobaudīt vienu tieši tādu vietējo ēdienu – ķilavas Panevēžas gaumē (jāpiesakās pirms brauciena mūsu birojā).

  Brīvais laiks Panevēžā. Jūs varēsiet nesteidzīgi pastaigāt pa pilsētu, izbaudot pilsētas parkus, Nevēžas upes krastus, urbanistiskās skulptūras, vai arī iepirkties vietējos veikalos.
 
 

   Panev3Mūsu ceļojuma noslēgumā dosimies uz Kupišku rajonu, kur Palevenes ciemā atrodas bijušā, 1779. gadā būvētā, bernardiešu vīriešu klostera ansamblis. Klostera galvenā baznīca, kura būvēta vēl agrāk – tās senākā daļa datēta ar 1676. gadu – vēl joprojām ir darbojošais dievnams. Kopš 1997. gada Sv. Dominika baznīcā vairākos posmos veikti restaurācijas darbi. Tā slavena ar saviem interjeriem – 8 altāriem, daži darināti 18. gadsimta vidū.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   Panev2Pēc ekskursijas vietējā gida pavadībā varēsim baudīt arī vietējās reģionālās virtuves cienastu – kartupeļu pankūciņas (porcijā četras pankūciņas) ar čirkām Kupišku gaumē (jāpasūta pirms brauciena mūsu birojā). Jā, vēl joprojām mēs būsim Panevēžas reģionā, bet dažādos tā rajonos virtuve ir atšķirīga!

       Vakarā atgriešanās Rīgā.

       
 
 
 
 
 
     
Ceļojuma cenā iekļauts:
 brauciens tūristu klases autobusā;
 grupas vadītāja pakalpojumi.

 Iespējamas papildizmaksas:
 Panevēžas Leļļu teātris (apmeklējums + ekskursija): 3.00 € pie nosacījuma, ja grupā vismaz 30 cilvēku; / 4.50 € ja grupā 20 cilvēku; / 6.00 € ja grupā 15 cilvēku (apmeklējums un ekskursija, ja grupā ne mazāk par 15 cilvēkiem)(jāpasūta pirms brauciena mūsu birojā);
 Stikla mākslas studija "Glasremis" (ieejas biļete + ekskursija) - 2.00 €;
 Vietējās virtuves ēdiens "Ķulavas Panevēžas gaumē": 5.00 € (jāpasūta pirms brauciena mūsu birojā);
 Sv. Dominika baznīca Palevenē (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā + pankūkas Kupišku gaumē) - 6.00 € (jāpasūta pirms brauciena mūsu birojā).
 
 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju
 
 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 10-04-2020 8:00
Ceļojuma beigas 10-04-2020 21:00
Reģistrēti 12
Pieejamas vietas 36
Oriģināla cena 31.00 €
Cena ar atlaidi 16.74 € (Līdz 09-04-2020 22:06)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga