Romantiskā Stāmeriena un muzikālā Alūksne

7:20 pulcējamies pie Aspazijas bulvāra 5

7:30 izbraucam no Rīgas

Ekskursijas dienu iesāksim Alūksnē, kur šoreiz pilsētu iepazīsim ar plostu vizinoties pa mūsu valsts vienpadsmito lielāko ezeru - Alūksnes ezeru, ap kuru izvietojusies pilsēta. Par to, kā pilsēta veidojusies, kā arī alūksniešu piedzīvojumiem laiku laikos mums pastāstīs vietējā gide, bet par možu garastāvokli uz plosta gādās Alūksnes muzikants (pieteiktie pirms ceļojuma mūsu birojā).

Ezerā ir arī salas. Uz lielākās no tām – Pils salas jeb Marijas salas 1342. gadā tika uzbūvēts varenākais no Livonijas austrumu daļas cietokšņiem - Marienburgas cietoksnis. Lielā Ziemeļu kara laikā cietoksni nopostīja, un, tā kā tas šajā laikā zaudēja savu stratēģisko nozīmi, to vairs neatjaunoja. 2015. gadā SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa" izstrādāja pils attīstības metu, kas paredzēja atjaunot Dienvidu torni kā pabeigtu un pastāvīgi darboties spējīgu ēku. Un nupat, pagājušā gada Ziemassvētkos, tornī tika atklāta multimediālā izrāde - muzikālā teiksma “MARIENBURGAS astotais brālis”, kas ir izcilu nozares speciālistu kopdarbs. Izrādes dramaturgs Lauris Gundars, komponisti un mūzikas producenti Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns, Artūrs Maskats, dziesmas vārdu autors Ojārs Vācietis, bet dizaina birojs H2E radīja, un Latvijas radio koris iedziedāja teiksmu par to, ka astotais pils tornis atceras visu – itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, no Marijas pasaules rašanās brīža līdz šodienai, līdz mums! Teika ir stāsts par pašu galveno – vēlmi un tiesībām būt patiesiem, par mīlestību, kas nekad nebeidzas. Dosimies uz Marienburgas cietokšņa atjaunoto Dienvidu torni, lai baudītu izrādi.

Pēc tam, kad būsim iepazinuši pilsētu un baudījuši izrādi, būs pienācis laiks pusdienām. Pusdienu piedāvājumā pamatēdiens (karbonāde, kartupeļi, salāti, mērce), deserts (biezpiena krēms ar sezonas ogu mērci) un dzērveņu morss (pieteiktie pirms ceļojuma mūsu birojā).

.

Pa ceļam no Alūksnes uz Gulbenes pusi piestāsim Jaunannas pagastā, lai dotos nelielā pastaigā (apmēram 1 km) gar Pededzes upes krastu pa “Bebru taku”, kura mūs aizvedīs līdz 20. gadsimta sākumā būvētajai Jaunannas mežmuižas medību pilij. Kaut arī ēku nevar pieskaitīt kādam konkrētam stilam, tās būvniecībā izmantotie šķeltie laukakmeņi, sīkrūšu logu ailojums un logu izvietojums fasādē, asimetriski novietotais tornis, rada romantisku iespaidu. Fotopauze pie Jaunannas medību pils. Atgriežamies autobusā pa “Bebru taku” gar Pededzes upi, kurā savu mājvietu raduši vietējie bebri, tādēļ vieta iesaukta par Bebru valstību. Taču gar taku vērojami ne tika bebru dambji, darbi un nedarbi, te var uziet arī dažādus citādus “zvērus,” piemēram, vietējo koka lapsu, pūci un pašus bebrus. Mazajiem takas apmeklētājiem noteikti būs interesanti ielūkoties mazajā mājiņā, kas atgādina rūķīšu māju, gluži kā pasakā. Bet tie, kuri vēlēsies staigāt basām kājām, varēs pamasēt pēdas baskāju takas posmā!

Bet īstu romantiku baudīsim Stāmerienā, kur viesosimies pilī. Stāmerienas pils būvēta 1830. gados, taču 1905. gadā revolucionāri pili nodedzināja. Tā tika atjaunota 1908. gadā, iegūstot jaunu izskatu – pārbūvēšanas darbu rezultātā, pils ieguva neoklasicisma un jūgendstila iezīmes. 1930. gados Stāmerienas pilī dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks, romāna “Gepards” autors Džuzepe Tomazi di Lampeduza, kas bija precējies ar baronesi Aleksandru fon Volfu. Pili ieskauj gan ainavu stila parks, gan ezeri: no rietumiem – Stāmerienas, no ziemeļrietumiem – Pogas. Abus ezerus savieno kanāls, kas tek cauri pils parkam. Parka lepnums ir Mīlestības ozoli, par kuriem izveidojusies leģenda: pils dārznieks iemīlējies barona meitā, bet meita bija apsolīta citam baronam. Meitas kāzu dienā dārznieks iestādījis divus ozolus un savijis tos kopā. Tie turpina augt vēl šobaltdien. Kopš 2019. gada 30. novembra pils atkal ir atvērta apmeklētājiem. Ekskursija pils gida vadībā. Bet romantisko noskaņojumu pēc ekskursijas turpinās iespēja vienā no pils zālēm iemalkot kafiju no smalkām porcelāna tasītēm.

Mājupceļš.

Ap pl. 21-30 atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

Viena sēdvieta tūristu klases autobusā;

Grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildizdevumi:

Plosts Alūksnes ezerā + Alūksnes gida pakalpojumi + muzikanta pakalpojumi: 5,00Eur/pers  (pieteiktie pirms ceļojuma mūsu birojā).

Izrāde “Marienburgas astotais brālis”: grupas biļete pieaugušajiem 5,00 EUR/pers, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,00 EUR/pers.

Stāmerienas pils: ieeja + gida pakalpojumi + kafijas tase: pieaugušajiem 7,00 EUR/ pers, skolēniem 3,50 EUR/pers, studentiem, pensionāriem 4,50 EUR/pers.

Pusdienu piedāvājums: pamatēdiens (karbonāde, kartupeļi, salāti, mērce), deserts (biezpiena krēms ar sezonas ogu mērci) un dzērveņu morss (pieteiktie pirms ceļojuma mūsu birojā) 6,50 EUR/pers.

Ekskursija notiek krievu valodā.

Gids - Inga

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 23-07-2022 7:30
Ceļojuma beigu datums 23-07-2022 21:30
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.