Brīnumainie stāsti par pievilcīgo Sēliju

Brīnumainie stāsti par pievilcīgo Sēliju

Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas 

7:50 – grupas tikšanās autobusa attiešanas vietā.
8:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
Ekskursijas sākumā mūsu ceļš vedīs uz Jēkabpili, kur mēs apmeklēsim seno Krustpils pili. Pils ir zināma kopš 13. gadsimta, kura daudzus gadsimtus piederēja Korfu ģimenei, patreiz tajā ir muzejs. Ekskursija pa muzeju ar vietējo gidu, kas jūs iepazīstinās ar muzeja ekspozīciju, pils viduslaiku pagrabiem, veco torni, padomju armijas telpu un, protams, leģendu par pils iemītnieci Brūno Dāmu. Jūs arī varēsiet uzkāpt pils tornī.
 
Tālāk mēs dosimies uz Aknīstes pilsētu, kuras simbols ir Sv. Ignācija no Lojolas Romas katoļu baznīca - pilsētas vizuālais simbols ir iesvētīts par godu slavenā un noslēpumainā Jezuītu ordeņa dibinātājam. Baznīca ir veidota saskaņā ar modeli un Kunga augšāmcelšanās draudzes plānu Kauņā, altāri un baznīcas statujas ir atvestas no Lietuvas. Ekskursija pa baznīcu.
 
Pēc tam mēs apmeklēsim skaisto Gārsenes muižu, kuru 19. gadsimta vidū uzcēla barons Budbergs. Neogotikas ēka eklektikas stilā ir slavena ar Zilās dāmas leģendu. Apmeklēsim Gārsenas luterāņu baznīcu un apbrīnosim tās interjeru - skaistos kokgriezumus un vitrāžas. Ekskursija pa muižu un baznīcu vietējā gida pavadībā.
 
Gārsenes muižā būs iespēja ieturēt pusdienas. Pusdienas (ne mazāk kā 10 cilvēki) jāpasūta birojā. 
 
Apmeklējums un ekskursija uz vietējo kafejas ražotni "Alīda". Iepazīsimies ar vietējo kafejas ražotāju, ar ražošanas un gatavošanas procesu un nogaršosiet tradicionālo kafeju "Alīda", kas ir populārākā no ražotnes produktiem.
 
Mūsu brauciena beigās mēs apmeklēsim Ērberģes muižu. Ērberģes muižas kungu māja celta klasicisma stilā 18.gadsimtā barona Taubes laikā, vēlāk vairākkārt pārbūvēta, t. sk. Mazzalves skolas vajadzībām 1940.gadā. Bijušie īpašnieki: 18.gadsimtā - barona fon Taubes dzimta; 19.gadsimta sākumā līdz pat 1920.gada agrārreformai - fon Hānu dzimta. Ekskursija pa muižu ar vietējo gidu. Staigāsim pa vietējo "Leģendu ceļu" un šīs pastaigas laikā, varbūt jūs satiksiet Zilo dāmu ... 
 
Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Pavadoša gida pakalpojumi;
 
Papildu izmaksas (pēc izvēles):
Krustpils pils (ieejas biļete + ekskursija) (ne mazāk kā 7 personas) - 2€ / skolēni, studenti, pensionāri - 1,5€.
Sv. Ignācija no Lojolas Romas katoļu baznīca Aknīstē - par ziedojumu.
Gārsenes muiža un luterāņu baznīca Gārsenē (ieejas biļete + ekskursija) - par ziedojumu. 
Pusdienas Gārsenes muižā (cūkgaļas karbonāde, kartupeļi, kāpostu salāti, kompots) (ne mazāk kā 10 personas) - 3,5€ (iepriekš pasūtīt birojā). 
Kafejas ražotne "Alīda" (ekskursija + degustācija) - 2€. 
Ērberģes muiža (ieejas biļete + ekskursija) - 3,4€.
 
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju
 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 05-05-2018 8:00
Ceļojuma beigas 05-05-2018 21:30
Reģistrēti 0
Pieejamas vietas 46
Oriģināla cena 31.00 €
Cena ar atlaidi 15.66 € (Līdz 05-05-2018)
Izbraukšana no
Satekles iela, Centra rajons, Rīga, LV-1050, Latvia
31.00 € 46
Padalīties: