Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Pasiene – Latgales pērle, svētavots un melones

Pasiene – Latgales pērle, svētavots un melones
  

 Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums pa Latviju (Latgale), izbraukšana no Rīgas 

 
 
 
 
 
  6:50 – pulcēšanās pieturā.
  7:00 – izbraukšana no Rīgas.

  Draugi – esam Zilupes novadā!

 
 
 Vispirms apmeklēsim Saveļinku kapelu, kura tiek dēvēta par kapliču. Šī vieta ievērību guvusi jau 18. gadsimta sākumā, bet kapliča ir valsts nozīmes aizsargājamais objekts. Visunikālākie un apbrīnas cienīgi kapličā ir greznie baroka akanta vijumu kokgriezuma altāra rotājumi – kuru veidošanā izmantos tikai nazis! Ekskursija vietējā gida pavadībā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Turpinājumā dosimies uz Svētavotu Opoļos. Saskaņā ar nostāstiem avotu atklājis kāds dziļi ticīgs un Dievmāti pielūdzošs zemnieks Kazakovs no Senčata ciemata, kurš kopš dzimšanas bijis akls un kopā ar savu ģimeni vienmēr lūdzis Dievu un Dievmāti par brīnumu – dāvāt viņam iespēju ieraudzīt Dievmātes un savu vecāku skaistumu. Reiz viņam sapnī parādījusies Vissvētā Dievmāte un teikusi, lai viņš dodas pie šī avotiņa un nomazgā acis ar avotiņa dziedinošo ūdeni. Un notika brīnums, zemnieks sāka redzēt. Ievērības cienīgs ir fakts, ka tīrot avotiņu, lai ievietotu grodus, tika atrastas trīs krievu monētas – 1812., 1836. un 1860. gada, kas skaidri norāda, ka avotiņš tiek pielūgts jau no seniem laikiem.

 
 
 
 
 
 
  Un nu mēs esam nonākuši Pasienē!
  Viena no trim baroka pērlēm Latvijā, pēc daudzu viedokļa – pati skaistākā. Tā ir grezna, 1761. gadā būvēta, dominikāņu klostera baznīca. Tās torņu izsmalcinātais siluets atgādina Viļņas barokālās baznīcas. Ēka laika gaitā nav īpaši pārbūvēta, tādejādi saglabājusi savu sākotnējo veidolu. Baznīcas interjers veidots rokoko stilā. Ekskursija vietējā gida pavadībā (minimums 10 cilvēki).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Mūsu ceļojuma noslēgumā paviesosimies Ilgas un Jurija Ivanovu meloņu dārzā. Neticami, bet melones Latvijā aug! Saimniecības apskate saimnieces stāstījuma pavadībā un degustācija.

  Vakarā atgriešanās Rīgā.

   Cenā iekļauts:
 transporta pakalpojumi brauciena laikā (komfortablā autobusā);
 grupas vadītāja pakalpojumi.

   
 
 
   Iespējamās papildizmaksas:
  Opoļu svētavots - par ziedojumiem;
  Ilgas un Juriju Ivanovu meļonu dārzs (apskate + degustācija): 1.50 EUR;
  Pasienes Svēta Dominika romas katoļu baznīca:  ieeja par ziedojumiem;
  Ekskursijas programma (minimums 10 cilvēki) ar vietejo gidu (Pasienes Svēta Dominika romas katoļu baznīca + Savelinku kapliča): 3.00 EUR.
 
   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 10-08-2019 7:00
Ceļojuma beigas 10-08-2019 21:30
Reģistrēti 2
Pieejamas vietas 44
Oriģināla cena 31.00 €
Cena ar atlaidi 17.05 € (Līdz 28-07-2019 00:00)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga