Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Grāfa Kaliostro noslēpumi, greznā muiža un novada svētki Elejā

Grāfa Kaliostro noslēpumi, greznā muiža un novada svētki Elejā
 

 Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas    

 8:20 – pulcēšanās pieturā.
 8:30 – izbraukšana no Rīgas.
 
 
 
 
 
 
 


 Vispirms mēs ar jums dosimies uz grezno Mazmežotnes muižu, kura savulaik piederējusi senajai Līvenu dzimtai. Tas ir milzīgs senās muižas komplekss, kura galvenajā ēkā – kungu namā Līveni savulaik dzīvojuši, un kurš pēc rekonstrukcijas ieguvis otro elpu. Tagad muiža, kas izvietojusies 15 hektāru platībā, ir privātīpašums un gaida ciemiņus! Jums tiks piedāvāta ekskursija muižā vietējā gida pavadībā, kā arī iespēja pašiem izjust muižas komfortu – rīta tējas pauze ar divām maizītēm (sāļo un saldo) ļaus iejusties īstu aristokrātu lomās (jāpasūta jau pirms brauciena mūsu birojā).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Seno muižu iepazīšanu turpināsim apmeklējot Svitenes muižas ēku, kura būvēta 19. gadsimta sākumā jezuītu klostera vietā. Kungu nams tiek uzskatīts par vienu no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē. Ēkas parādes telpās daļēji saglabājusies greznā interjera dekoratīvā apdare. Līdzās pilij plešas muižas parks, kurā saglabājusies neogotiska bijušo muižas īpašnieku kapliča. Ekskursija muižā vietējā gida pavadībā.

 
 
 
 
 
 
 
 Turpinājumā dosimies uz Vilces pagastu, lai dabas parka teritorijā paviesotos Vilces muižā, kura savulaik arī piederējusi grāfam Mēdemam. Muižā skatāms kāds slavens mākslas piemineklis – 18. gadsimtā darinātais Mēdemu – Keizrlingu dzimtas ģerbonis. Ekskursija muižā vietējā gida pavadībā, kuras laikā jūs apmeklēsiet bijušo muižas ēku, nokāpsiet lielajā senajā muižas pagrabā, kā arī mazajā pagrabā zem verandas. Muižas pirmais īpašnieks – grāfs Mēdems bijis brīvmūrnieku brālības biedrs...

 
 
 
 
 
 Par to, kas ir masoni, ar ko tie nodarbojas, kā Vilces muiža ar viņiem saistīta un kā ar muižu saistīts slavenais masons grāfs Kaliostro, kā arī citus jautājumus jums būs iespēja izpētīt mūsu ekskursijas laikā.

 Tāpat būs iespēja izstaigāties pa Vilces dabas parku, lai baudītu gleznainās dabas burvību.

 
 
 
 
 
 
 
 
 Un mūsu ceļojuma noslēdzošajā daļā mēs dosimies uz Jelgavas novada svētkiem! Šogad svētki tiek svinēti trešo reizi un notiks kādā īpašā vietā – bijušā Elejas muižas kompleksa, kurš savulaik arī piederējis grāfiem Mēdemiem, ainaviskajā parkā. Šeit jums būs iespēja atpūsties un izklaidēties – svētku organizētāji viesiem būs sarūpējuši visdažādākos pasākumus, vietējo labumu tirdziņu un labu  mūziku. Brīvais laiks Jelgavas novada svētku baudīšanai.

 Vakarā atgriešanās Rīgā.

 Cenas:

 Mazmežotnes muižas apmeklējums (ieeja + ekskursija): pieaugušajiem - 5.00 EUR; / skolēniem, invalīdiem - 3.50 EUR;
 Tējas pauze Mazmežotnes muižā (tēja + saldā maizīte + sāļā maizīte) - 5.00 EUR;
 Vilces muižas apmeklējums (ieeja + ekskursija) - 2.50 EUR;
 Svitenes muižas apmeklējums (ieeja + ekskursija) - 2.00 EUR.
 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 18-05-2019 8:30
Ceļojuma beigas 18-05-2019 21:30
Reģistrēti 4
Pieejamas vietas 42
Oriģināla cena 31.00 €
Cena ar atlaidi 14.88 € (Līdz 28-04-2019)
Izbraukšana no