Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Neaizmirstama Armēnija

Neaizmirstama Armēnija
Šo 7 dienu laikā Jūs gaida bagātīga kultūras un izklaides programma vienā no senākajām valstīm, kura visā pasaulē slavena ar savu bagāto vēsturi, seno kultūru, arhitektūras pieminekļiem un kristietības tradīcijām. Jūsu ceļojumam esam piemeklējuši visbūtiskākās apskates vietas Armēnijas atklāšanai. Jums būs iespēja iepazīties ar šīs senās zemes vēsturi un tradīcijām, apmeklēt sakrālās vietas, izbaudīt kalnu virsotņu valdzinājumu, izgaršot leģendārā Armēņu konjaku rūpnīcas apmeklējuma laikā, kā arī degustējot aromātiskos armēņu vīnus tieši pie vīndariem.
 

1. diena. Tikšanās lidostā. Ierašanās Erevānā. Transfērs uz viesnīcu

Iepazīšanās vakariņas ar folkloras programmu.

Nakts Erevānā.

2. diena.  Brokastis viesnīcā. 

Erevānas apskates ekskursija, Erevānas konjaka rūpnīca.

Klasiska ekskursija Armēnijas galvaspilsētā – Erevānā, vienā no pasaules senākajām pastāvīgi apdzīvotajām pilsētām, kura 30 gadus vecāka pat par Romu. Armēnijas galvaspilsētai ir jau 2800 gadu. Erevāna ir lielākā pilsēta valstī, kuras nosaukums cēlies no leģendārā urartu cietokšņa Erebuni, no kura arī aizsākās gandrīz trīstūkstošdadīgā plisētas vēstures. Erevāna izvietojusies diezgan augstu, 900 – 1300 metru virs jūras līmeņa. Mūsdienīgo izskatu Erevāna ieguvusi pateicoties Aleksandram Tamaņjanam – pilsētas ģenerālplāna galvenajam arhitektam.

Pastaiga pa Ziemeļu prospektu līdz Republikas laukumam, kur vasaras laikā iespējams baudīt muzikālo strūklaku izrādi.
Erevānas apskates ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Cicernakaberda pakalnu - memoriālu, kas veltīts 1915. gada Osmaņu impērijas armēņu genocīda upuru piemiņai.

Erevānas konjaka rūpnīcas apmeklējums un slavenā konjaka ArArAt degustācija.

Nakts Erevānā.

3. diena. Brokastis viesnīcā.

Ečmiadzin – Muzejs “ Ečmiadzina dārgumi” – Zvartnots.

Brauciens uz Ečmiadzinu - Armēņu Apustuliskās baznīcas garīgo un administratīvo centru, kurš 2000. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklēsim Ečmiadzin muzeju – dārgumu glabātavu – jo tieši tur bagātīgajā dārgumu krājumā glabājas tādas vērtības kā svētais šķēps, ar kuru caurdūra Jēzus sānu un brīnumainā kārta saglabājušās Noasa šķirsta atliekas.

Turpinājumā Sv. Ripsimes baznīcas apmeklējums – 7. gadsimtā baznīca būvēta senas pagānu svētnīcas vietā, kur mocekļa nāvē mirusi Sv. Ripsime.

Zvartnots katedrāles drupas – hronists Sebros bija pirmais, kurš dievnamu saucis par «Zvartnots», tulkojumā tas nozīmē «debesu karotāju pulks». Zvartnots katedrāle pazīstama arī kā «Modro eņģeļu templis». Dievnams būvēts 7. gadsimtā. Kā lielākā daļa Armēnijas seno būvju, arī Zvartnots līdz mūsdienām saglabājusies tikai kā drupas. Bet pat tādā izskatā tas mūsu iztēlei uzbur spilgtu priekšstatu par savu vareno sendienu skaistumu. 2000. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Vīna darītavas MARAN apmeklējums un 6 šķirņu armēņu vīnu (vīnogu un augļu) degustācija ar lavašu un sieru.

Atgriešanās Erevānā. Nakts Erevānā

4. diena. Brokastis viesnīcā.

Brauciens uz Garni - Gegard.

Pagāniskā Saules tempļa (1. gs. p.m.ē.) apmeklējums Armēnijas caru iecienītajā Garni ciemā.
Templis pats par sevi rada neparasta un gleznaina skaistuma iespaidu. Tas būvēts grieķu stilā uz augstas trīsstūra formas klints, kuru no divām pusēm ar dziļu aizu apvij Azat upe. Šī upes aiza ievērojama ar pārsteidzošajām nogāzēm, kuras tiek dēvētas par «Akmens simfoniju».

Garni ciemā Jums būs iespēja arī vērot, kā tandirā tiek cepti īsti armēņu lavaši. Un, protams, neturpināsim ceļu nenogaršojuši siltu, tikko ceptu maizi.

Gegard alu klostera kompleksa (12. – 13. gs.) apmeklējums. Vietas nosaukums tulkojumā nozīmē «svētais šķēps», par godu tam pašam šķēpam, ar kuru tika caurdurtas krustā sistā Jēzus miesas un kurš ilgus gadsimtus glabājās tieši šajā dievnamā. Mūsdienās šķēps glabājas Ečmiadzin muzeja dārgumu glabātavā. Gegard alu klosteris atrodas augstu kalnos gleznainajā Goht upes ielejā un ir uzskatāms par vienu no viduslaiku armēņu arhitektūras šedevriem. Komplekss sastāv no galvenās baznīcas, divām alu baznīcām un kriptas. Vienā no alu baznīcām tieši no klints sienas iztek ledusauksts avots. Tiek uzskatīts, ka tā svētais ūdens dziedē no dažādām kaitēm un dod skaistumu. 2000. gadā Gegard klosteris iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Atgriešanās Erevānā

5. diena. Brokastis viesnīcā.

Khor Virap – Noravank – Arenī.

Khor Virap klostera apmeklējums. Šī kompleksa nosaukums tulkojumā nozīmē «dziļā bedre», kas radies no pazemes cietuma – Sv. Gregorija Apgaismotāja ieslodzījuma vietas. Šeit sākusies Armēnijas kristianizācija – tādejādi Armēnija kļuvusi par pirmo valsti, kur kristietība pieņemta par valsts reliģiju, agrāk nekā Roma. Klosteris atrodas Ararata ielejas vietā, kur paveras plašs skats uz bībelisko, savām divām virsotnēm mirdzošo, Ararata kalnu. Šī ir senās pilsētas Artašatas, iepriekšējās Armēnijas galvaspilsētas, atrašanās vieta. Senā Artašata 180. gados p.m.ē. tika būvēta saskaņā ar īpašu slavenā karavadoņa Kartāgas Hanibāla Barkas rīkojumu, kurš Armēnijā atrada patvērumu pēc sakāves karā ar Romu. Ievērības cienīgs ir arī fakts, ka Khor Virap ir vistuvākā vieta Ararata kalnam, pie kura saskaņā ar leģendām pēc Lielajiem plūdiem piestājis Noasa šķirsts. Tiek uzskatīts, ka tieši no šejienes paveras vislabākais skats tiem, kuri vēlas iemūžināt sevi uz bībeliskā kalna fona.

Turpinājumā mūsu ceļš pa terakota krāsas klintīm ieskautu gleznainu aizu vedīs uz 13. gadsimta Noravank klosteri.

Vīna rūpnīcas Arenī apmeklējums un vīnu degustācija.

Atgriešanās Erevānā. Nakts Erevānā

6. diena. Brokastis viesnīcā.

Sevana ezers – Sevanavankas klosteris – Diližana – Hagarcīna klosteris.

Ekskursija uz Sevana ezeru, kurš pilntiesīgi tiek uzskatīts par vienu no Armēnijas pērlēm, otrs lielākais augstkalnu ezers Eirāzijā. Ekskursijas laikā apskatīsim arī 9. gadsimta Sevanavankas klosteri pussalas «Ahtamar» virsotnē.

Pa ceļam uz klosteri daudzi vietējie iedzīvotāji uzmācīgi Jums piedāvās iespēju palaist debesīs pārīti svēto baložu, lai piepildītu kādu Jūsu sen lolotu sapni vai vēlēšanos! Runā, ka tās piepildoties!

Par Sevana ezera nosaukuma izcelsmi zināmas vairākas leģendas. Visizplatītākā no tām stāsta, ka Vana armēņi, kuri bijuši spiesti pamest savu dzimto novadu, apmetušies Sevana krastos, kuri tiem atgādinājuši dzimtā ezera ainavu. Taču aukstais un skarbais augstkalnu klimats viņiem pavisam nav paticis. Atceroties silto un maigo Vana ezera gaisu viņi rūgti gaudušies: «Melnais Vans (sev Vans), mums ticis melnais Vans!».

Turpinājumā dosimies uz Diližanau - Hagarcīna klosteri. Runā, ka, ja paradīzē būtu meži, kalni un minerālūdens avoti, tad paradīze līdzinātos Diližanai. Un par vienu no labākajām Diližanas Nacionālā parka vietām tiek uzskatīta Hagarcīna grava. Agstevas upes labā krasta pietekas Hagarcinas augštecē, 18 km attālumā no Diližanas un 6 km attālumā no lielceļa novietojies Hagarcīna klosteris. 2 km attālumā atrodas viduslaiku ciemata, kurš devis nosaukumu klosterim, Hagarcin drupas.

Atgriešanās Erevānā. Nakts Erevānā

7. diena. Transfērs uz lidostu un laimīga atgriešanās mājās!

Cenā iekļauts:
Aviolidojums Rīga – Erevāna - Rīga (Ukrainas aviolīnijas);
Rokas bagāžas, bagāžas pārvadājums;
Viesnīca Shirak 3* ( 6 naktis) ar brokastīm;
Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;

Ekskursiju – transporta pakete – 149€:
Ekskursiju vadītāja pakalpojumi;
Visas ieejas maksas;
Ekskursija Erevānas konjaka rūpnīcā un konjaka ArArAt degustācija (3 konjaka šķirnes – Ahtamar 10 gadi, Nairī 20 gadi, Dvin Kolekciju 10 gadi);
Ekskursija vīna rūpnīcā Maran un 6 šķirņu vīnu degustācija ar lavašu un sieru;
Ekskursija un vīnu degustācija vīna rūpnīcā Arenī;
Ērts transports visu ekskursiju laikā (Autobuss Mercedes setra);
Dzeramā ūdens pudele katram ceļotājam katru dienu;

Ceļojuma cenā neietilpst:
Vakariņas ar folkloras programmu – 20€;
Programmā neiekļautās pusdienas un vakariņas;
Apdrošināšana;

Orientējoši pusdienu un vakariņu cenas Armēnijā, neiekļaujot alkoholiskos dzērienus:
Pusdienas vienai personai: ~ 12€;
Vakariņas vienai personai: ~19€;

Vēlams pusdienas un vakariņas pasūtīt iepriekš, jo maija svētku laikā visi strādā pēc iepriekšējā pasūtījuma.

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 27-04-2018 6:00
Ceļojuma beigas 03-05-2018 20:00
Reģistrēti 16
Pieejamas vietas 0
Cena vienai personai 1,600.00 €
Izbraukšana no
Riga International Airport (RIX), Mārupe, Mārupes novads, LV-1053, Latvia
1,600.00
Reģistrācija uz šo ceļojumu ir pabeigta